دیدنـــــی و خوانـــــدنی

پسر بچه 13ساله در انگليس پدر شد

 

كشور انگليس، در ميان تمام كشورهاي اروپاي غربي، بيشترين شمار بارداري را در ميان دختران نوجوان داراست.


شمار بارداري‌هاي دختران نوجوان در انگليس 2 برابر تعداد بارداري‌هاي دختران نوجوان در كشورهاي فرانسه و آلمان است.
بر اساس تازه‌ترين ارقام منتشر شده توسط اداره آمار ملي انگليس، تعداد بارداري‌هاي زير سن 16 سال در انگليس در سال 1999 به ميزان 3/8درصد بود اما اين ميزان در سال 2006 كاهش پيدا كرد و به 8/7 درصد رسيد . البته شمار بارداري ها در ميان دختران نوجوان در انگليس همچنان بالا است.

انتشار خبر مربوط به پدر شدن يك پسر بچه 13 ساله در انگليس، شوك و حيرت شمار بسياري از مردم اين كشور را به دنبال داشته است.

الفي پتن Alfie Patten پسر بچه 13 ساله انگليسي و شانتل استيدمن دوست دختر 15 ساله وي كه ساكن منطقه ساسكس Sussex در جنوب شرق انگليس هستند، صاحب فرزند شده‌اند .

ديويد كامرون رهبر حزب محافظه كار انگليس با ابراز نگراني از روند رو به افزايش بارداري در ميان دختران نوجوان انگليسي گفت: اين روند كه بچه‌ها امروزه در اين كشور بچه دار مي‌شوند يك روند بسيار نگران كننده است.

ديويد كامرون افزود: اين خيلي خوب است كه شاهد بزرگ شدن بچه‌ها و پدر و مادر شدن آنها باشيم اما نه اينكه در حالي كه خودشان هنوز بچه هستند صاحب بچه شوند و بچه‌ها نبايد در اين سن و سال به موضوع پدر و مادر شدن فكر كنند.

ديويد كامرون سپس گفت: وقوع چنين مسئله‌اي در اين كشور واقعأ نگران كننده است و اين مشكلي است كه در نتيجه اشتباه عمل كردن به وجود آمده است و بايد اين وضعيت درست شود.

ايان دانكن اسميت از اعضاء حزب محافظه كار انگليس كه مركزي به نام مركز عدالت اجتماعي را در انگليس اداره مي كند و پيشتر نيز رهبري حزب محافظه كار انگليس را برعهده داشت، در اظهار نظر خود درباره اين حادثه گفت: وجود اين موردي كه اكنون رخ داده است و يك پسر بچه 13 ساله پدر شده است نمونه اي از آن نگراني است كه حزب محافظه كار درباره آن صحبت كرده است و منظور حزب محافظه كار از ناميدن جامعه انگليس به عنوان جامعه اي از هم گسيخته در واقع وجود چنين مواردي است.

ايان دانكن اسميت با تأكيد بر ضرورت رسيدگي به اين مسائل و جلوگيري از وقوع آنها، گفت: اين مشكلات در جوامع معيني به وقوع مي‌‌پيوندند و لازم است تا به منظور حل اين مسئله، توجه‌ها بر روي اين جوامع متمركز شود.

گوردون براون نخست وزير انگليس نيز در واكنش به اين حادثه گفت: من از جزئيات دقيق اين مسئله اطلاعي ندارم اما معتقدم همگي‌مان به طور مسلم خواستار اين هستيم كه از بارداري‌هاي سنين نوجوانان اجتناب شود .

از سوي ديگر، اد بالز وزير كابينه دولت گوردون براون در امور مربوط به بچه‌ها، پدر شدن اين پسر بچه 13 ساله انگليسي را حادثه‌اي بسيار ناخوشايند و غير عادي توصيف كرد و گفت: ما به عنوان يك جامعه مي‌توانيم اين اطمينان را به وجود آوريم كه شمار بارداري هاي نوجوانان در اين كشور روند رو به پاييني را در پيش خواهد گرفت .منبع خبر : عصرايران -

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم فروردین 1388ساعت 9:45  توسط سید مسعود سرباشی | 

بوسه مادر دختر را کشت

سلامت نیوز: مادری با بوسیدن نوزاد دختر خود منجر به انتقال عفونت از طریق ویروس تبخال شد. این نوزاد 11 روزه با ابتلا به این ویروس و از کارافتادن ارگانهای بدنش فوت کرد.

بازجویی های انجام شده حاکی است که این ویروس یا به دلیل بوسه های مادر یا از طریق شیردهی به نوزاد منتقل شده است.

این مادر 35 ساله در اواخر دوران بارداری مبتلا به ویروس شده و علائمی مشابه سرماخوردگی درست قبل از زایمان در وی بروز کرده بود که بعد از تولد به صورت تبخال دهانی توسعه یافت.

مادر جنیفر(نوزاد فوت شده) می گوید که از وجود چنین ویروسی در بدن خود کاملا بدون اطلاع بوده و از خطر احتمالی آن برای نوزاد نیز چیزی نمی دانسته است. او اکنون به تمام مادران هشدار می دهد که مراقب انتقال این ویروس به نوزادان باشند، زیرا هیچ چیز دردناک تر از این نیست که شاهد مرگ فرزند خود باشیم.
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم اسفند 1387ساعت 16:25  توسط سید مسعود سرباشی | 
ترقه بازها، تا پايان تعطيلات نوروز در بازداشت
پليس كار پيشگيري در رابطه با مراسم چهارشنبه آخر سال را از اول اسفند ماه آغاز كرده كه در اين راستا رابطه بين دلالان و توزيع‌كنندگان در بازار تهران، چهارراه مولوي، خيابان پانزده خرداد و خيابان ناصر خسرو با انجام كارهاي اطلاعاتي و نامحسوس قطع شده است.

جانشين پليس پيشگيري تهران بزرگ گفت: كساني كه در رابطه با موضوع مواد محترقه غيرمجاز دستگير شوند، بر اساس هماهنگي‌هاي انجام شده با دستگاه قضايي، تا پايان تعطيلات نوروز در بازداشت به سر خواهند برد.

به گزارش ايسنا، سرهنگ جعفري‌نسب امروز در حاشيه برنامه 197 در جمع خبرنگاران، گفت: پليس كار پيشگيري در رابطه با مراسم چهارشنبه آخر سال را از اول اسفند ماه آغاز كرده كه در اين راستا رابطه بين دلالان و توزيع‌كنندگان در بازار تهران، چهارراه مولوي، خيابان پانزده خرداد و خيابان ناصر خسرو با انجام كارهاي اطلاعاتي و نامحسوس قطع شده است.

وي با اشاره به اين كه ميزان وجود دلالان نسبت به سال گذشته 90 درصد كاهش پيدا كرده است، گفت: در سال گذشته 70 درصد از مواد محترقه غيرمجاز در دست توزيع‌كنندگان باقي‌ماند و امسال اين افراد به صورت منطقي به دنبال كاهش ورود اين كالا به بازار هستند.

جانشين پليس پيشگيري تهران بزرگ با پيش‌بيني اين كه وضعيت مطلوبي در آستانه چهارشنبه سوري در پايتخت حاكم است، گفت: تمام دلالان دستگير شده تا روز سه‌شنبه هفته جاري به مراجع قضايي معرفي خواهند شد.

وي تصريح كرد: همچنين پليس با هماهنگي شهرداري، مديريت اوضاع منطقه 12 را نيز بر عهده خواهد گرفت.

به گفته سرهنگ جعفري‌نسب گفت: از روز سه‌شنبه هفته جاري پليس با نصب بنر در مناطق مختلف، اقدامات خود را در جهت پيشگيري حوادث احتمالي شب چهارشنبه سوري آغاز خواهد كرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اسفند 1387ساعت 16:25  توسط سید مسعود سرباشی | 

اعترافات تکان دهنده یک معتاد

يك معتاد شيشه كه دوست نزديكش را به طرزي فجيع با واردكردن 27 ضربه چاقو به قتل رسانده و خودروي او را به مبلغ 150 هزار تومان فروخته بود، اعتراف كرد كه پيش از قتل، همه مردم را كوتوله مي ديد، هنگامي كه ضربه هاي چاقو را مي زد انگار در حال پنبه زدن بود و از فواره زدن خون لذت مي برد.

به گزارش ايسنا ، قاتل اين اظهارات را پس از آن بيان كرد كه صبح روز يكشنبه 28 بهمن سال جاري ماموران كلانتري 141 شهرك گلستان طي تماسي با قاضي حسين اصغرزاده بازپرس كشيك قتل پايتخت، وي را در جريان به قتل رسيدن مردي 33 ساله به نام رضا در منزلش واقع در شهرك چشمه قرار دادند.

در بررسي‌هاي اوليه، مشخص شد مقتول كه مدير يك آژانس بوده، روز حادثه به همراه دوستش به اسم صادق در خانه بوده و جسدش روز يكشنبه توسط بچه‌هايش كشف شده است.

بازپرس پس از حضور در صحنه جنايت در حالي با جسد مقتول مواجه شد كه در حالت خواب از ناحيه‌ پشت و پهلو مورد اصابت 27 ضربه چاقو قرار گرفته بود و شواهد حاكي از آن بود كه هيچ فرصت دفاعي نداشته است.

بر اساس تحقيقات صورت گرفته مشخص شد كه صادق روز شنبه بعد از بازگشت از منزل رضا مقداري پول از خانه برداشته و پس از خداحافظي از همسر و فرزندش، با اتومبيل مقتول متواري شده است.

با صدور دستور قضايي بازپرس ويژه قتل تهران، صادق به عنوان مظنون به جنايت تحت پيگرد قرار گرفت و نهايتا روز گذشته با رديابي‌هاي پليسي، مخفيگاه او در زرنديه‌ ساوه كشف شد.

اين متهم كه اتومبيل پرايد مقتول را به مبلغ 150 هزار تومان به فردي فروخته بود، مورد ظن خريدار خودرو قرار گرفت كه با اطلاع موضوع به ماموران انتظامي ساوه و قرار صوري متهم با خريدار پرايد، صادق از سوي ماموران پليس بازداشت شد.

اعترافات تكان دهنده

اين متهم 38 ساله صبح امروز با حضور در شعبه دوم بازپرسي دادسراي امور جنايي تهران پس از اعتراف به قتل در مقابل قاضي اصغرزاده به تشريح جنايت پرداخت و گفت: من راننده بازيگران سينما هستم. با رضا از شش سال قبل دوست شدم و با هم از حدود يك سال پيش شيشه مصرف مي‌كرديم. از جمعه شب تا صبح شنبه در خانه رضا شيشه كشيديم. ساعت 5:30 صبح با يكي ديگر از دوستانمان به اسم سيامك از خانه رضا خارج شديم تا يكي از مسافرهاي خصوصي او را به مهرآباد ببريم.
 
نزديك ساعت هفت به خانه برگشتيم. رضا گفت كه خسته است و به همين خاطر از من خواست بچه‌هايش را به مدرسه ببرم و در مسير برگشت، دوباره شيشه تهيه كنم. من هم دو فرزند رضا را به مدرسه بردم و بعد به خيابان هاشمي رفتم تا از فردي به اسم داوود شيشه بخرم. رضا خواسته بود كه يك گرم شيشه بگيرم اما چون نمي‌خواستم خودم مصرف كنم، برايش يك سوت كامل به مبلغ ده هزار تومان خريدم. به شدت دچار توهم بودم. همه آدم‌ها را در كوچه و خيابان به صورت كوتوله مي‌ديدم. وقتي به خانه برگشتم، رضا گير داد كه چرا كم خريده‌ام. هر چه قدر مي‌گفتم من نمي‌خواهم بكشم، باز حرف خودش را مي‌زد. سر همين موضوع درگيري‌مان بالا گرفت تا اين‌كه شروع به فحاشي كرد. من هم از شدت عصبانيت يك جك ماشين را كه همانجا بود برداشتم و سه ضربه محكم به سرش وارد كردم.

وي افزود: فكر كنم با همان سه ضربه مرد. بعد چاقويي 20 سانتي را كه مال خودش بود برداشتم و شروع به زدن ضربات متعدد كردم. وقتي چاقو را در بدنش فرو مي‌كردم و خون فواره مي‌زد، لذت مي‌بردم. انگار در حال زدن پنبه بودم. آن قدر اين كار را ادامه دادم تا اين‌كه نوك چاقو در كمرش گير كرد. همان موقع ناگهان به خودم آمدم. فورا لحاف را روي او كشيدم. ترسيده بودم. چون ماشينم مقابل آژانس بود، دنبال ماشين خودم نرفتم. ماشين رضا را برداشتم تا بروم و خودم را بكشم. قرص و مواد هم مصرف كردم اما نمي‌دانم چرا نمردم.

صادق در پاسخ به اين سوال بازپرس كه «آيا انگيزه جنايت صرفا فحاشي مقتول بود و از قبل دلخوري نداشتي؟» گفت: من و رضا مثل برادر بوديم. هيچ كينه‌اي نداشتم. نمي‌فهميدم چه كار مي‌كنم.

وي اضافه كرد: چون مادرم اهل ساوه است، آن منطقه را مي‌شناسم. بعد از قتل به آن سمت رفتم. پس از آنكه نتوانستم خودكشي كنم، به سمت يكي از امامزاده‌هاي آن اطراف راه افتادم. در بين راه فردي را ديدم كه با من هم‌مسير بود. از حالم پرسيد و وقتي فهميد حال خوبي ندارم، پشت فرمان نشست و با هم به يك كارخانه رفتيم. در آنجا ترياك كشيديم. بعد ماشين را 150 هزار تومان به او فروختم. او هم ظاهرا بعد از رفتن من، مشكوك شده و موضوع را به پليس اطلاع داده كه به همين دليل دستگير شدم.

در پي اعترافات تكان‌دهنده اين متهم، بازپرس ويژه قتل تهران براي وي به اتهام قتل، سرقت و مصرف مواد مخدر قرار بازداشت موقت صادر كرد و پرونده را جهت تكميل تحقيقات با صدور دستورات قضايي لازم در اختيار ماموران اداره دهم آگاهي تهران قرار داد.
+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اسفند 1387ساعت 7:20  توسط سید مسعود سرباشی | 

دختر ۱۲ ساله هم مادر شد!

رسانه‌هاي محلي روسيه اعلام كردند كه يك دختر 12 ساله بوسنيايي، اولين دختر‌بچه‌اي است كه طي چند ماه آينده در روسيه مادر مي‌شود. اين دختر، جوان‌ترين مادر اين كشور خواهد بود.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري ريانو‌وستي، اين دختر‌بچه كه به دلايل امنيتي نامش فاش نشده، همسر يكي از جوانان 24 ساله شهر «دابوج» در شمال بوسني و هرزگوين است و طي چند ماه آينده جوان‌ترين مادر اين كشور خواهد شد.
 
 اين در حاليست كه براساس قوانين بوسني، سن مادر شدن در اين كشور 14 سال تمام است.
 
 علاوه بر اين، رسانه‌هاي محلي بوسني اعلام كردند كه مادر 30 ساله اين دختر‌بچه از شوهر 24 ساله دخترش به پليس محلي شكايت كرده است، چرا كه اين دو بدون اجازه وي به ازدواج دست زده و از همه بدتر بچه‌دار شده‌اند.
 
 بر‌اساس گزارش و آمارهاي رسمي، جوان‌ترين مادر جهان يك دختر به نام «لينا مدينا» اهل پرو است كه در سال 1939 ميلادي و در سن پنج سالگي مادر شد.
+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اسفند 1387ساعت 7:3  توسط سید مسعود سرباشی | 
فاجعه زیست محیطی در تالاب پریشان
آتش زدن چندین هکتار از نیزارهای اطراف تالاب پریشان در دو ماه اخیر، باعث بروز یک فاجعه زیست محیطی شده که بر اثر آن هزاران پرنده مهاجر و لاک پشتهای بومی و همین طور دیگر جانوران دریاچه پریشان درآن سوخته اند.

با این حال و به نقل از شاهدان عینی، در زمان تخمگذاری پرندگان مهاجر و بومی در تالاب پریشان تخم این پرندگان نیمروی نیمروز کارگران و راهسازان شده بود.

لاک پشت های بی پناهی که در آتش نیزارتالاب پریشان سوختند

بنا بر این گزارش، نزدیک به 30 هکتار از نیزارهای اطراف دریاچه پریشان در یکسال گذشته به شکل سازمان یافته ای طعمه آتش خود ساخته مسببان اصلی تخریب تالابپریشان شده است که نزدیک به 20 هکتار آن در سال گذشته و بیش از 8 هکتار آن نیز در یکماه و نیم گذشته آتش گرفته است.

استخوانهای سوخته پرندهای در نیزارهای تالاب پریشان

آتش سوزی نیزارهای تالاب پریشان و مرگ صدها نوع جانور ساکن در نیزارهای تالاب در حالی اتفاق افتاده که مسافت میان روستاهای اطراف پریشان از روستای شهرنجان تا روستای پریشان بیش از 4 و نیم کیلومتر است و نزدیک به 2 کیلومتر آن از کوه مستقیم به آب دریاچه وصل می شود، در حالی که روستانشینان و مسئولان دست اندر کار راهسازی مسافت موجود برای راهسازی را 800 متر اعلام کرده اند تا شدت تخریب و خسارت واقعی به چشم نیاید.
 

مار سوخته ای که زمان آتش نیزارها راهی برای فرار نداشته است

طبق گفته شاهدان عینی و تصاویر گرفته شده، آتش زدن نیزارهای تالاب پریشان تعداد بسیار زیادی از پرندگان مهاجر و لاک پشتهاو مارها و جانوران خشکی زی اطراف تالاب رابه طرز دردناکی به کام مرگ برده که این اتفاق دور از چشم ماموران سازمان محیط زیست اتفاق افتاده است.

جسد لاک پشتی سوخته در تالاب پریشان

با این حال فاجعه تکان دهنده آتش زدن پرندگان و لاک پشتها و مارها وجانوران پناهنده به نیزارهای حاشیه تالاب پریشان در حالی اتفاق افتاده که برخی مسئولان محلی شهرستان کازرون که پیشتر برای تالاب پریشان دلسوزی می کردند چند روز پیش به میان روستاییان رفته و با شعار وظیفه خدمتگذاری به مردم با امضای توماری 20 متری با ساخت راه در تالاب پریشان موافقت کرده اند.

لاک پشت های سوخته در تالاب پریشان

سازمان محیط زیست که طبق دستور دادستان کل کشور مامور رسیدگی و معرفی بانیان تخریب تالاب پریشان در چند روز گذشته بوده است تاکنون هیچ اقدامی در این مورد صورت نداده و رئیس سازمان محیط زیست پیشتر در گفتگو با مهر از دستور دادستان کل کشور در مورد پیگیری علت تخریب دریاچه پریشان و شناسایی متخلفان اظهار بی اطلاعی کرده بود.

یک لاک پشت سوخته در تالاب پریشان

بر اساس تایید دادگستری شهر کازرون تخریب پنهانی دریاچه پریشان همچنان ادامه دارد و در این خصوص رئیس دادگستری شهرستان کازرون گفت: بارها به صورت شفاهی و کتبی به محیط زیست شهرستان، جهاد کشاورزی و اداره آبیاری گوشزد کرده ایم تا در ارتباط با برداشت آب کشاورزان از آب دریاچه اقدام کنند و متخلفان را به مراجع قضایی معرفی کنند که در این ارتباط هنوز اقدامی صورت نگرفته است و پریشان همچنان در حال تخریب است.

این در حالی است که در این فاصله مسولان شهر کازرون هم با تغییر رویه قبلی و با امضای توماری با کشیده شدن راه در دل زیباترین دریاچه آب شیرین ایران موافقت کرده اند.

نیزارهای سوخته دریاچه پریشان که زیستگاه لاک پشت ها و پرندگان و... بوده است

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام بهمن 1387ساعت 15:50  توسط سید مسعود سرباشی | 

ازدواج یک کودک ۱۸ ماهه با یک سگ

فارس: يك كودك 18 ماهه در هندوستان براي نجات از لعنت به عقد يك سگ در آورده شد.

به گزارش آژانس خبري يونايتد پرس اينديا، يك كودك 18 ماهه به دنبال ديده شدن يك دندان اضافي در دهان وي به عقد يك سگ درآمد.

به عقيده قبيله‌اي كه پدر و مادر اين كودك خردسال عضو آن هستند وجود دندان اضافي در دهان اين كودك دلالت بر مورد حمله قرار گرفتن از سوي يك ببر و كشته شدن دارد و براي نجات از اين لعنت، اين كودك خردسال بايد با يك سگ ازدواج كند.

بر اين اساس اين كودك 18 ماهه در منطقه جي‌پور هندوستان طي مراسمي رسمي به عقد و ازدواج يك سگ درآمد. ‌

در مناطق روستايي هندوستان ازدواج با سگ و يا يك حيوان ديگر با هدف رهايي از لعنت يك باور گسترده است.‌
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام بهمن 1387ساعت 15:46  توسط سید مسعود سرباشی | 

ترفندي پيچيده براي دستبرد از حساب هاي بانکي

 
مردي که با شيوه يي پيچيده از حساب هاي بانکي، سرقت هاي ميليوني انجام مي دهد تحت تعقيب پليس قرار گرفت.

چندي قبل مردي به نام عزت هنگامي که قصد داشت از حساب بانکي اش پول برداشت کند، متوجه شد پنج ميليون تومان از موجودي اش کسر شده است. وي که از اين موضوع شگفت زده شده بود از کارمند بانک خواست با دقت حسابش را بررسي کند اما کنترل گردش حساب نشان داد او چند روز قبل از طريق يکي ديگر از شعبه هاي بانک اين پول را برداشت کرده است.

در حالي که تمام اسناد و مدارک نشان مي داد خروج پنج ميليون تومان از حساب عزت به طور کاملاً قانوني صورت گرفته او اين ماجرا را انکار مي کرد و پس از آنکه پيگيري هايش از طريق بانک به ثمر نرسيد تصميم گرفت اعلام شکايت کند. به همين خاطر به شعبه هفتم بازپرسي دادسراي ناحيه 4 تهران رفت و با ارائه دادخواستي خواستار بازپس گيري پول هايش شد.

او به بازپرس حسن سهرابي گفت؛ من حدود يک ماهي مي شد که به بانکي که در آن حساب دارم نرفته بودم. اما وقتي چند روز قبل براي دريافت پول مراجعه کردم، فهميدم پنج ميليون تومان از پول هايم کم شده است.

به دنبال اظهارات شاکي از آنجا که او به کارمند بانک ظنين بود کارمند مورد نظر به دادسرا دعوت شد تا در اين باره توضيح دهد.

وي گفت؛ من چهره صاحب حساب را دقيقاً به ياد ندارم اما او چند روز قبل به بانک آمد و مدعي شد کارت عابربانک اش گم شده است. او سپس با پر کردن فرم مخصوص از من خواست کارتش را باطل کنم. من هم طبق خواسته او اين کار را انجام دادم اما چند روز بعد که به بانک آمد پنج ميليون تومان از پولش گم شده بود. وقتي حساب را بررسي کردم فهميدم پول ها از بانک ديگري برداشت شده است.

در شرايطي که تحقيقات انجام شده جاي هيچ ترديدي در صحت اظهارات کارمند باقي نمي گذاشت، عزت همچنان مدعي بود پولي از حسابش برداشت نکرده است. به اين ترتيب تحقيقات از طريق شعبه يي که پول از آنجا برداشت شده بود ادامه يافت.

صندوقدار اين بانک که به دادسرا دعوت شده بود، گفت؛ چند روز قبل مرد ميانسالي به بانک آمد و گفت کارت عابربانک اش گم شده و او به خاطر اينکه کسي نتواند از آن سوءاستفاده کند آن را باطل کرده است. آن مرد با نشان دادن کارت ملي اش گفت به پول نياز دارد و با اصرار مرا راضي کرد تا از حسابش به او پنج ميليون تومان بدهم.

در پي اين اظهارات فيلم دوربين مدار بسته بانک به دقت مورد بررسي قرار گرفت و مشخص شد فرد ديگري خود را به عنوان صاحب حساب معرفي کرده و با مدارک جعلي از بانک پول گرفته است. به اين ترتيب با مطرح شدن حضور شخص ديگر در اين ماجرا شاکي بار ديگ به دادسرا احضار شد تا با کمک او متهم پرونده شناسايي شود.

مالباخته گفت؛ آخرين باري که به بانک رفته بودم، شعبه خيلي شلوغ بود و من بيش از يک ساعت در آنجا معطل شدم. آن روز من يک فقره چک به حسابم خواباندم و سپس با عابر بانکم مبلغي پول دريافت کردم. در طول مدتي که در بانک بودم مرد ميانسالي کنارم ايستاده بود و با من صحبت مي کرد. گمان مي کنم او در سرقت از حسابم دست داشته است.

وقتي تصاوير ضبط شده دوربين بانک که متهم را در حال دريافت پول نشان مي داد براي شاکي به نمايش درآمد. وي متهم را شناسايي و تاييد کرد او همان کسي است که در بانک کنارش بوده است.

به اين ترتيب بازپرس سهرابي با ارزيابي اطلاعات ثبت شده در پرونده پي برد سارق از قبل در کمين طعمه اش نشسته و در حالي که او در حال انجام عمليات بانکي بوده مشخصات فردي وي را به دقت به خاطر سپرده و پس از آن سوءاستفاده کرده است. با به دست آمدن مجموعه اين اطلاعات و در حالي که تحقيقات براي دستگيري متهم آغاز شده بود چند نفر ديگر نيز به دادسرا مراجعه و اعلام کردند از حساب بانکي شان سرقت شده است.

بازپرس سهرابي ضمن اعلام اين خبر گفت؛ اطلاعات موجود از حرفه يي بودن سارق حکايت دارد و نشان مي دهد او با برنامه ريزي قبلي طعمه هايش را به دام مي اندازد. از آنجا که احتمال دارد اقدامات مجرمانه اين متهم فراتر از اين چند شکايت باشد هم اکنون کارآگاهان پليس آگاهي با به دست آوردن سرنخ هايي درصدد دستگيري وي هستند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1387ساعت 7:24  توسط سید مسعود سرباشی | 

حکم متهمان دانشگاه زنجان صادر شد

 
رئيس دادگستري استان زنجان گفت: معاون وقت دانشگاه زنجان به سی ضربه شلاق تعزيري و سی ضربه شلاق تعليقي و دختر دانشجوي دانشگاه زنجان نيز به سی ضربه شلاق تعزيري محکوم شدند.

جمال انصاري افزود: از سوي دادگاه بدوي، معاون وقت دانشگاه زنجان به تبعيد نيز محکوم شده بود که دادگاه تجديدنظر اين مجازات را لغو کرد.

رئيس دادگستري زنجان همچنين درباره بخش دوم پرونده دانشگاه زنجان، گفت:‌براي هشت نفر از افرادي که در تشکيل تجمع، اعتصاب و بر هم زدن آرامش دانشگاه دخالت داشتند، کيفرخواست آنها صادر و پرونده به دادگاه انقلاب زنجان ارجاع شده است.

انصاري افزود: نخست هفت نفر از هشت نفر بازداشت شدند که پس از طي مراحل مقدماتي براي آنها وثيقه مناسب صادر شد که همگي آنها پس از توديع وثيقه آزاد شدند.

وي ادامه داد:‌متهم هشتم اين پرونده از ديد ما مجهول المکان است و هنوز نتوانسته‌‏ايم به آن شخص دسترسي پيدا کنيم.

رئيس دادگستري زنجان اظهار کرد: دادگاه انقلاب زنجان به دليل آنکه به يکي از متهمان دسترسي نداشته، يک نوبت آگهي داده و در آن زمان دادگاه در نيمه دوم اسفند ماه اعلام شده است.

انصاري گفت: دادگاه در زمان اعلام شده به طور قطع برگزار مي‌‏شود و به اتهامات متهمان پرونده رسيدگي خواهد کرد.

وي با بيان اين‌‏که دادگاه به اتهامات متهم هشتم اين پرونده نيز رسيدگي خواهد کرد، گفت: متهم هشتم اين پرونده مي‌‏تواند با حضور در دادگاه دفاعيات خود را ارایه کند.

اواخر خرداد ماه سال جاري، خبري منتشر شد که از اقدام غيراخلاقي معاون وقت دانشجويي فرهنگي دانشگاه زنجان حکايت مي‌‏کرد.

در اين رويداد، اين فرد به همراه يکي از دانشجويان دختر دانشگاه متهم شناخته شدند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1387ساعت 7:21  توسط سید مسعود سرباشی | 

گزارشی از پديده فرار دختران

 

وقتي خانه جايي براي ماندن نيست و همزباني در آن پيدا نمي‌شود، آن وقت كوچه و خيابان همدم آدمي مي‌شود. اگر خانواده او را مي‌فهميدند و دست‌هاي گرمشان نوازشگرش مي‌شدند، آن وقت شايد او ديگر در جستجوي دستي برنمي‌آمد كه امروز به منجلابش بكشد.


شايد اگر فقط واژه‌اي زيبا براي در خانه ماندن پايبندش مي‌كرد، او امروز گريزپا به سوي حرف‌هاي قشنگ ديگران نمي‌رفت. فقط يك نگاه محبت‌آميز كافي بود، اما از ابرازش دريغ شد. او چيز زيادي نمي‌خواهد. فقط مي‌خواهد فهميده شود و البته آرزوهايش. دنيايش زياد بزرگ نيست. شايد به وسعت گستره پرواز پرنده خيال كه گاهي پروازش مي‌دهد و در ناكجاآبادي خيالي همراهش مي‌شود. ولي هيچ كس پرنده خيالش را نفهميد. او چيزي نمي‌خواست جز بودن در كنار خانواده‌اي كه باهم غم بخورند وشادي هم، اما دريغ شد. حالا او مانده است با سرشتي رام نشده كه زيبايي را در سخن غيرخودي‌ها و آرامش را در كنار غريبه‌ها لمس مي‌كند. او شايد نداند كه طعمه‌اي است در پرهوني اپرناك (دايره‌اي خطرناك)‌، اما انگار دل شير دارد و با سن و سال كمش به پيشواز هر آنچه روي مي‌دهد، مي‌رود. بي‌هويت زيستن سخت است.

بسيارسخت، البته شايد نه به اندازه شنيدن جدال‌هاي مادر با پدري افسون شده از خمار افيون و نه به اندازه فرياد از نداري و فقر. سرش سوت مي‌كشد از اين كه ريشه در جايي دارد كه نمي‌خواست داشته باشد. او خودش را فاتح قله‌هايي مي‌دانست به بلنداي آسمان، ولي افسوس. او امروز مانده با هزاران افسوس از اين كه هيچ ندارد و هيچ نيست مگر نوجواني فراري كه انگشت اتهام به سويش نشانه رفته است. او خلافكار نبود. شايد اگر ديروز دستي به نشانه محبت دستش را مي‌فشرد، شايد اگر گوشي شنوا برايش پيدا مي‌شد و قلبي به خاطرش مي‌تپيد او نيز نوجواني بود چون ديگران؛ ولي دير شده است. انگ فراري بودن ديگر از او كنده نمي‌شود. او اكنون مجرمي است كم‌سن و سال كه تبهكاران به دنبالش مي‌گردند. او كه ناخواسته زندگي را باخته است.

سال‌هاست كه كشور ما نيز همچون ديگر كشورهاي جهان بخشي از جوانانش را به خاطر ناامن بودن محيط خانواده و آسيب‌هاي اجتماعي از دست مي‌دهد. همه چيز از فشارهاي زندگي شروع مي‌شود وقتي كه بچه‌ها ديگر در خانه ماندن را تاب نمي‌آورند و به خيابان پناه مي‌برند و نام فراري را يدك مي‌كشند.

برابر تعريف‌هاي ارائه شده و مورد قبول جامعه جهاني، تمام دختران و پسران كمتر از 18 سالي كه به دلايل مختلف از خانه و خانواده‌شان فرار مي‌كنند و دست‌‌كم يك شب را بدون اجازه پدر و مادر خارج از خانه مي‌گذرانند، افراد فراري ناميده مي‌شوند، هرچند به خاطر برخي مصلحت‌انديشي‌ها معلوم نيست چه تعداد نوجوان درايران به اين سرنوشت دچار مي‌شوند؛ اما هر چقدر درون كشور از ارائه آماري قابل اعتماد پرهيز شود، گزارش سازمان بهداشت جهاني حاكي است كه سالانه بيش از يك ميليون نوجوان 13 تا 19 ساله از خانه فرار مي‌كنند كه 60 تا 70 درصدشان دختران و 30 تا 40 درصد آنان پسران هستند. با اين حال آمارهايي كه جسته گريخته به پديده فرار ميان نوجوانان و جوانان ايراني اشاره دارد نيز به واقع مصيبت‌بار است.

متجاوزان در كمين
چندي پيش دكتر هادي محمدي، مديركل دفترآسيب‌هاي اجتماعي سازمان بهزيستي اعلام كرد حدود 80 درصد دختران در 24 ساعت نخست پس از فرار مورد تجاوز جنسي قرار مي‌گيرند. اين در شرايطي است كه در گزارش منتشر شده سوم مهر ماه در يكي از سايت‌هاي خبري كشور نيز اعلام شد 35 درصد دختران فراري پيش از فرار سابقه مصرف مواد مخدر داشته‌اند.

اين گزارش نتيجه پژوهشي بود كه در آن 50 دختر فراري زير 18 سال مورد بررسي قرار گرفته بودند تا آنجا كه معلوم شد 15/6‌‌درصد آنان بيشتر اوقات و 51/1 درصد آنان نيز گاهي اوقات مورد آزار و اذيت جنسي قرار گرفته‌اند؛ در حالي كه پژوهشگر اين تحقيق همچنين اعلام كرد 34 درصد از اين دختران پيش از فرار ترك تحصيل كرده و 45/8 درصد آنان بيشتر مواقع در محيط خانواده به نيازهاي اساسي‌شان توجه نمي‌شده است. طلاق 40‌درصد از پدر و مادرها، شكنجه روحي و عاطفي 14/9 درصد دختران از سوي سرپرست و اعضاي خانواده و مورد سوءاستفاده قرار گرفتن 45/8 درصد آنان ازسوي بستگان نيز واقعيات تلخي بود كه اين پژوهش گزارش مي‌داد. اين در شرايطي كه پژوهشي مشابه با فاصله‌اي اندك نشان داد 6/5 درصد دختران فراري سابقه كيفري دارند و 44 درصدشان در محدوده 16 تا 18 سال قرار گرفته‌اند؛ اما حسين اسدبيگي، روان‌شناس باليني، مشاور خانواده و از صاحب‌نظران در پديده فرار دختران معتقد است به خاطر نبود اطلاعات منسجم نمي‌توان آماري دقيق در اين‌باره ارائه كرد، هرچند معتقد است در كشور ما سالانه هزاران فرار از خانه اتفاق مي‌افتد.

با اين حال برابر آماري كه او در اختيار خبرنگار جام‌جم قرار مي‌دهد، سال 80 در مراكز بهزيستي كشور 328 دختر فراري پذيرش شده كه اين تعداد در سال‌هاي 81، 82 و 86 به ترتيب به 724، 2989 و 800 مورد رسيده است.

شايد پرسش اصلي، سبب‌هايي باشد كه نوجواني را از خانه مي‌تاراند. ارديبهشت ماه سال پيش رضايي‌فر، معاون دفتر امور آسيب‌ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي اعلام كرد: 50 درصد دختران فراري پدر معتاد داشته‌اند و 47 درصد آنان نيز مورد آزار فيزيكي قرار مي‌گيرند. آن گونه كه او بيان مي‌داشت 53 درصد پدران و 63 درصد مادران اين دختران بي‌سواد هستند و 20‌‌درصدشان نيز از طلاق پدر و مادر رنج مي‌برند. اين در حالي است كه بنا بر اعلام دكتر معتمدي 40 درصد دختران فراري پذيرش شده در مراكز بهزيستي نيز اختلالات عصبي و شخصيتي دارند.

اينها درست همان چيزهايي است كه اسدبيگي از آنها با عنوان علت‌هاي فرار از خانه ولي با زباني‌ ديگر حكايت مي‌كند. به گفته اين روان‌شناس، نخستين علتي كه يك نوجوان را از خانه فراري مي‌دهد، خانواده‌اي آشفته است كه خود از هرج و مرج و مشكلات فراوان در عذاب است. او مي‌گويد: وقتي خانواده‌اي دچار آشفتگي شد، آن وقت است كه پديده كودك‌آزاري نيز سرباز كرده، آزارهاي جسمي، جنسي و رواني رخ نمايان مي‌كند. در چنين خانواده‌اي است كه كتك، توهين، مسخره كردن، اهميت ندادن به مسائل رواني نوجوان و غفلت از نيازهايي چون خوراك، پوشاك، بهداشت و مسكن جاي عاطفه و عشق را مي‌گيرد. اين تنها عواملي نيست كه روي مي‌دهد چنان كه اسدبيگي به ارتباط با پسر (براي دختران)‌ و ترس از برملا شدن آن در خانواده، سوءمصرف مواد مخدر و الكل در خانواده، فقر، قرار و مدار گذاشتن با دوستان ناباب براي فرار، نداشتن مهارت‌هاي زندگي، انتظارات بيش از حد از نوجوان و اختلالات و مشكلات رواني نيز به عنوان دلايل فرار از خانه ياد مي‌كند.

او مي‌گويد: وقتي خانواده‌اي بسيار فقير است بچه به اميد پيدا كردن امكانات بهتر از خانه فرار مي‌كند. در حالي كه مي‌داند از كجا مي‌گريزد، نمي‌داند به كجا مي‌رود. گاهي نيز ماجراجويي بويژه در پسران به خاطر رهايي از محيط زندگي روزمره، آنها را به پناه بردن به خيابان‌ها فرمان مي‌دهد؛ هرچند اگر اين ماجراجويي در دختران رخ نشان دهد به سبب نداشتن روي بازگشت به خانه و نپذيرفته شدن از سوي خانواده به معضلي بزرگ‌تر و تغيير سرنوشت او منجر مي‌شود. اين روان‌شناس در حالي اين جملات را بيان مي‌كند كه معتقد است يكي از مهم‌ترين عوامل در بروز پديده فرار از خانه كه همواره فراموش شده است، اختلالات شخصيتي و بيماري‌هاي رواني نوجوانان است. او در همين ارتباط به تكانشي بودن، اختلال شخصيت و افسردگي اشاره مي‌كند و مي‌گويد: فردي كه دچار بيماري تكانشي بودن شده فردي است كه تمايلاتش را به صورت ناگهاني بدون آن كه درباره‌اش فكر كند، عملي مي‌سازد و خيلي زود نيز از كرده‌اش پشيمان مي‌شود. اين در حالي است كه نوجوانان و جواناني كه اختلالات منسجم و مداوم شخصيتي دارند به 10 شكل اين مشكل خود را بروز مي‌‌دهند، به طوري كه آنان يا اختلال شخصيت اجتماعي دارند يا اختلال شخصيت مرزي، وابسته يا اجتنابي.

اختلال رواني
به گفته اسدبيگي، مرزي‌‌ها به مرز اختلال رواني مي‌رسند و اجتنابي‌ها به خاطر ترس از طرد شدن از ارتباط برقرار كردن مي‌گريزند، اما وسواسي‌ها آدم‌هايي سختگير و گمال‌گرا هستند كه دقت بسيار زيادي در امور دارند و اسكيزوئيدها منزوي‌اند و ارتباطات را دوست ندارند. اين در حالي است كه اسكيزوتايپادها حرف زدنشان عجيب و غريب است و پارانوئيدها گمان سوء به آدم‌هاي ديگر دارند؛ هر چند افراد مبتلا به اختلال سلوك و اختلال مقابله‌اي (بچه‌‌هايي كه زياد حاضر جوابي مي‌كنند و مقابل پدر و مادرشان مي‌ايستند)‌ را نيز نبايد فراموش كرد، ولي به طور كلي عوامل پرشماري را مي‌توان براي وقوع پديده فرار عنوان كرد، به طوري كه عواملي چون محيط نامساعد و تشنج‌آفرين خانواده، طلاق و اعتياد پدر و مادر (بويژه پدر)‌، ارتباط با دوستان ناباب، روابط كنترل نشده خانواد‌ه با هم، اختلاف فرزندان با والدين و سختگيري‌هاي افراطي و غيرمنطقي آنان، مشكلات شديد اقتصادي، احساس ناامني در خانه، روابط عاشقانه با جنس مقابل، ترس از رسوايي پس از تجاوز جنسي، مخالفت پدر و مادر با ازدواج دختران با شخص موردنظر و آزار ناپدري يا نامادري از جمله عواملي هستند كه بيشتر صاحب‌نظران بر آن انگشت تاييد مي‌گذارند.

كم سن و سال‌‌ها بيشتر فرار مي‌كنند
روزي كه خبرها از گزارش محرمانه معاونت پرورشي وزارت آموزش و پرورش مبني بر كاهش سن دختران فراري به 9 سال حكايت كرد، خيلي‌ها علاقه‌اي به گسترده شدن اين بحث نشان ندادند، به طوري كه بي‌درنگ آمارهايي در جامعه منتشر شد كه نشاني از وخامت اوضاع نداشت. هر چه بود اينك آمارهاي نه‌چندان دقيق و كامل داخلي نشان مي‌دهد ميانگين سني 15 تا 16‌سال براي آناني كه دست به فرار مي‌زنند آماري پذيرفتني است؛ هر چند به گفته اسدبيگي ممكن است كودكان 9 ساله نيز در جمع فراري‌ها شناسايي شوند. اين كه چرا در ايران كم سن و سال‌ها جسارت فرار از خانه پيدا كرده‌اند از نگاه اين روان‌شناس قابل ژرف‌نگري است. اسدبيگي مي‌گويد در نوجواني يعني بين 13 تا 19 سالگي بچه‌ها خصوصياتي دارند كه نه مي‌شود آنان را كودكي حرف گوش‌كن دانست و نه مي‌شود به عنوان يك آدم بزرگ به آنها اعتماد كرد. در اين سن بچه‌ها كودك گوش‌به‌فرمان نيستند، در حالي كه دچار هيجانات و هرج و مرج روحي نيز شده‌اند. آنها در اين سن به سمت مخالفت با خانواده و در افتادن با ارزش‌ها و هنجارها كشيده مي‌شوند، در حالي كه ذهنشان پر از پرسش‌هايي است كه پاسخشان را نيز بخوبي نمي‌دانند. در واقع اين بحران‌هاي روحي و برخوردهاي غيرعقلاني خانواده‌هاست كه در اين شرايط پديده فرار را شكل مي‌دهد، چرا كه در اين محدوده سني، نوجوان به جاي حل مساله و مشورت راهي آسان را كه فرار از مشكل نام دارد و گاه برگشت‌پذير نيست، انتخاب مي‌كند.

خطر در كمين
با وجود تمام سختي‌هايي كه گريبان نوجوان فراري را مي‌گيرد، خطراتي در كمين است كه شايد تحمل خطر فرار گوشه‌اي از آن را نيز پر نكند. پژوهشي كه سال 83 از سوي سازمان بهزيستي انجام شد نشان داد نوجواني كه قصد فرار دارد به هر ترتيب ممكن اين تصميم را عملي مي‌كند چنان كه 20‌درصد از 110 دختر فراري مورد بررسي پول مورد نياز براي فرار از خانه را با كار كردن، 4 درصد با قرض كردن، 6 درصد با سرقت و 5/7 درصد با خودفروشي و فروش موادمخدر به دست آورده‌اند؛ اما اين روي خوش سكه است، چرا كه سالانه بسياري از اين افراد به دام قاچاقچيان مي‌افتند. اين كه رقم در دام افتادن بچه‌‌هاي ايراني در سال چه تعداد است مشخص نيست، ولي آمارهاي به دست آمده از پژوهش‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد 3/33 درصد دختران فراري پس از گريز از خانه به منزل دوستانشان مي‌روند و 13 درصد اماكن مذهبي و 4 درصدشان هم پارك‌ها را براي زندگي انتخاب مي‌كنند.

پس پيداست بقيه نوجوانان فراري به باندهاي فساد يا قاچاق مي‌رسند، هر چند معلوم نيست از آن تعدادي كه به خانه دوستان، پارك‌ها يا پايانه‌ها روي مي‌آورند چه تعداد جذب اين باندها شده‌اند؛ آن چيزي كه مشخص است قاچاق دختران كم‌سن و سال ايراني به سراسر جهان است، چه براي استفاده جنسي و چه براي فروش اعضاي بدن. نيروي انتظامي هر چند در شهريورماه سال 86 يك شبكه بزرگ قاچاق دختران فراري كه زنان و دختران آسياي ميانه را از مرزهاي شمالي به سمت مرزهاي جنوبي كشورمان مي‌رفت، متلاشي كرد، اما هيچ تمايلي براي دادن آمار و تاييد اين قبيل موضوعات ندارد.

آنچه مسلم است ماهانه تعداد قابل توجهي از دختران جوان فراري به كشورهاي عربي حوزه خليج فارس قاچاق مي‌شوند و درآمدي بيش از 10 ميليارد دلار روانه جيب قاچاقچيان انسان مي‌شود، تجارتي كه حاصل نابود كردن زندگي دختراني است كه بيش از 73 درصد آنان 24 ساله و كمترند.

متهم اصلي؛ خانواده
«هر چقدر از ميزان وابستگي والدين به فرزندان كاسته شود و محبت و صميميت جايش را به تشويش و ناامني‌ بدهد، به همان ميزان بر فرار دختران و پسران از خانه افزوده مي‌شود.» اين جمله معروف سازمان بهداشت جهاني است كه اعلام مي‌كند خانواده بيشترين تاثير را بر بروز پديده فرار دارد. در كشور ما نيز استان‌هاي تهران، خراسان رضوي، خوزستان، فارس، اصفهان، قم و گيلان با داشتن بالاترين ميزان دختران فراري نشان داده‌‌اند كه ناكارآمدترين خانواده‌ها را در خود جاي داده‌اند. اين در حالي است كه به نظر مي‌رسد اوضاع سامان خانواده‌ها در سيستان و بلوچستان، لرستان و ايلام به واسطه داشتن كمترين نرخ فرار از خانه (البته به تناسب جمعيت)‌ از نقاط ديگر كشور بهتر است. به نظر مي‌رسد در همه دوره‌‌ها توجه دولت به تحكيم بنيان خانواده و آگاه كردن آنان نه در شعار كه در عمل بهترين مانع بروز پديده فرار است. آمارها نشان مي‌دهد 86 درصد از دختران فراري زيرپوشش مراكز بهزيستي پس از فرار و بازگشت به خانه، كتك‌خورده يا توهين، زنداني شدن، يادآوري پي در پي گذشته و مسخره كردن را از سوي اعضاي خانواده تحمل مي‌كنند. اين آمارها يعني تاب نياوردن نوجوانان در خانه و فرار دوباره و چند باره او. پس تا خانواده اصلاح نشود پديده‌اي كه محصول آن است نيز از بين نمي‌رود. همان اتفاقي كه اكنون به خاطر بي‌توجهي مسوولان و سطحي‌‌نگري برخي از كساني كه به عنوان روان‌شناس و مددكار در مراكز بهزيستي، زندان‌ها و كانون اصلاح و تربيت رخ مي‌دهد. از همين‌روست كه اسدبيگي مشاور خانواده و روان‌شناس معتقد است بايد برنامه‌اي كشوري با همكاري بهزيستي، وزارت رفاه، وزارت بهداشت، نيروي انتظامي، شهرداري‌ها و قوه قضاييه براي پيشگيري و مداخله در فرار بچه‌ها تدوين شده و در كنار آن روحيه كمك گرفتن از متخصصاني متبحر و دلسوز به جاي مشاوره‌هاي تلفني و گذري مورد توجه قرار گيرد. اين روان‌شناس در عين حال به تقويت مشاوره و مددكاري اجتماعي در مدارس نيز اشاره مي‌كند و نسبت به سرسري گرفتن مسائل و مشكلات نوجوانان در مدارس هشدار مي‌دهد؛ اما راهكار مهمي كه او بر آن دست مي‌گذارد باز به كانون خانواده مربوط مي‌شود. به گفته اسدبيگي با استفاده از رسانه‌هاي گروهي و آموزش همگاني به پدر و مادرها مي‌توان آموخت كه به جاي تنبيه و فرياد زدن راه‌هاي مسالمت‌آميزي به كار ببرند كه بچه‌ها اسير محبت شوند. 

منبع خبر : جام جم - http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100958167082

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم دی 1387ساعت 7:25  توسط سید مسعود سرباشی | 

یک افغانی پسرش را ۱۵۰۰ دلار فروخت

 

فارس: يك پيرمرد افغاني كه فرزند هشت ساله‌اش را فروخته است، گفت:‌ به علت بيماري و از كار افتادن كليه‌ام قادر به كار كردن نيستم. براي اينكه خانواده‌ام از گرسنگي نميرند، فرزندم را به قيمت 1500دلار به يك زن متمول از شهر كابل فروختم.

در گزارشي كه از شبكه چهار تلويزيون انگليس پخش شد، يك مرد افغان براي نجات اعضاي خانواده‌اش از گرسنگي و سرماي زمستان پسر هشت ساله‌اش را فروخت.

اين گزارش كه در يك اردوگاه تهيه شده بود، وضعيت اسف بار زندگي شهروندان افغاني ساكن در اردوگاه را به تصوير كشيده است.

بنا براين گزارش "نك محمد" كه فرزند خود را به يك زن فروخته است، گفت: من به علت بيماري و از كار افتادن كليه‌ام قادر به كار كردن نيستم. بنابراين براي اينكه اعضاي خانواده‌ام از گرسنگي در اين سرما نميرند، فرزندم را به قيمت 1500 دلار به يك زن متمول از شهر كابل فروختم.

پس از اينكه زن متمول افغاني پسر بچه را از آغوش پدر و مادرش كشيد و با خود برد، دستيار وي گفت: اين دومين فرزند اين خانواده است كه توسط صديقه (زن متمول) خريداري مي شود.

صديقه كه صورت خود را پوشانده بود به گزارشگر گفت: مي دانم خريداري كودك كار درستي نيست ولي براي اينكه اين بچه آينده خوبي داشته باشد و خانواده اش نيز از گرسنگي نجات پيدا كنند، اقدام به انجام اين كار كردم.

گزارشگر با اشاره به وضعيت وخيم مردم افغانستان مي افزايد: در اینجا كسي دختر نمي خرد و اغلب به دنبال خريداري فرزندان پسر خانواده هاي فقيرند.

در ادامه گزارش يكي از شهروندان افغاني گفت: مردم افغانستان به علت شرايط بد زندگي در حال مهاجرت به ايران و پاكستان و يا پيوستن به طالبان هستند.

"ملا مشر" يكي از فرماندهان طالبان در حالي كه در حال ثبت نام خيل عظيمي از مردم فقير افغانستان جهت پيوستن به طالبان بود، گفت: من افتخار مي كنم كه به مردم خدمت مي كنم زيرا دولت نمي تواند به مشكلات مردم رسيدگي كند.

گزارشگر با اشاره به آدم ربايي در افغانستان گفت: آدم ربايي به يك كار پر منفعت تبديل شده است و موارد بسياري در اطراف كابل رخ مي‌دهد.

"متين خان" رئيس يك گروه آدم ربايي گفت: ما فرزندان افرادي كه از كشورهاي خارجي پول مي گيرند را به گروگان مي گيريم و در صورتي كه خانواده گروگان به ما پول ندهد فرد را يا به طالبان به هر قيمتي كه بخواهيم مي دهيم و يا چشمانش را درمي آوريم.
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم دی 1387ساعت 8:6  توسط سید مسعود سرباشی | 

ضربه مهلک نیروی انتظامی به گروه عبدالمالک ریگی

 

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور از ضربه مهلک نیروی انتظامی به گروه عبدالمالک ریگی خبر داد.

احمد رضا رادان اظهار داشت: در پی انجام سه عملیات توسط نیروی انتظامی علیه این گروه تروریستی بدنه های اصلی آن کشته شده اند.

وی ادامه داد: در جریان این عملیات که در طول سه ماه گذشته انجام گرفته است تاکنون معاون و برادر عبدالمالک به اضافه 19 نفر از اعضای این گروه کشته شده اند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی کشور برای از بین بردن این گروه تروریستی از تمامی توان خود استفاده خواهد کرد و امیدواریم روزی با خبر کشته شدن ریگی موجبات خوشحالی مردم کشور را فراهم کنیم.

رادان به برنامه های نیروی انتظامی برای مبارزه با این گروه اشاره و عنوان کرد: انسداد مرزهای شرقی کشور یکی از مهمترین برنامه های نیروی انتظامی است که با انجام این کار از ورود این گروه ها به کشور جلوگیری خواهد شد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور خاطرنشان کرد: بیرون راندن و دستگیری افراد این گروه نیز از جمله دیگر برنامه های است که در دستور کار قرار گرفته است.

همکاری پاکستان برای برخورد با گروه ریگی به هیچ وجه مطلوب نیست
رادان در ادامه از همکاری دولت پاکستان در خصوص برخورد با این گروه تروریستی اظهار نارضایتی کرد و بیان داشت: متاسفانه همکاری پاکستان با کشورمان در خصوص برخورد و دستگیری گروه ریگی راضی کننده نبوده و به هیچ وجه مطلوب نیست.

وی گفت: پاکستان باید بداند که پناه دادن به گروه های اینچنینی در آینده نیز مشکلاتی را برای این کشور به وجود خواهد آورد و دولت این کشور نباید اجازه بدهد که خاک پاکستان به محلی امن برای گروه های تروریستی تبدیل شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور در پایان یادآور شد: عبدالمالک ریگی فردی بی سواد و رانده شده است که امروز به عنوان نوکر در خدمت آمریکاست و وی هیچگونه جایگاهی در میان مردم منطقه ندارد. 

منبع خبر : عصرايران - http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=60102

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم دی 1387ساعت 7:55  توسط سید مسعود سرباشی | 

گربه‌هاي خيابانی، پسربچه يك ساله را از مرگ نجات دادند

 

مقامات پليس آرژانتين، يك پسربچه يك ساله را كه توسط گربه‌ها نگهداري مي‌شد، نزد والدينش بازگرداندند.

اين پسربچه يك ساله كه چند روز ناپديد شده بود توسط ماموران پليس منطقه «ميزيون» در آرژانتين و در حالي يافت شد كه گربه‌هاي خياباني اين كودك را در ميان خود گرفته و از اين كودك حفاظت مي‌كردند.

«لورئان ليندگيوست» ـ رييس پليس مركزي منطقه «ميزيون» ـ به خبرگزاري يونايتدپرس گفت: اين كودك در يكي از مناطق زاغه نشين آرژانتين و در ميان جمعي از گربه‌هاي خياباني يافت شد.

گربه‌هاي رنگارنگ، پسربچه را در حصار بدن‌هايشان قرار داده و غذاي خود را با او تقسيم كرده بودند، چرا كه خرده‌هاي مواد غذايي بر روي لباس‌ها و دهان كودك ديده مي‌شد. از طرف ديگر گربه‌ها، اين كودك را با ليسيدن، تميز نگه داشته بودند.

رييس پليس منطقه «ميزيون» در ادامه افزود: هنگامي كه قصد نجات كودك را داشتيم، گربه‌ها به سمت نيروهاي پليس حمله‌ور شدند و مي‌خواستند از كودك حفاظت كنند. با اين حال و در نهايت كودك را نجات داديم.

اين در حاليست كه گفته مي‌شود، پدر اين كودك يك خيابان خواب است و به همين دليل نتوانسته از فرزندش به خوبي محافظت كند.

 

منبع خبر : ايسنا - http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1257716

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم دی 1387ساعت 7:53  توسط سید مسعود سرباشی | 

اعدام یک مدعی امامت در قم

 

مصطفی برزگر گنجی، دادستان عمومی و انقلاب قم، از اعدام پنج نفر در این شهر از جمله یک مدعی امامت خبر داد.

به گفته او، دو نفر از اعدام‌شدگان به اتهام قاچاق مواد مخدر، دو نفر به اتهام تجاوز، و یک نفر به اتهام «ادعای امامت» مفسد فی‌الارض شناخته شده و بامداد پنج‌شنبه هفته گذشته در زندان مرکزی قم حلق‌آویز شدند.

عليرضا پيغان که در آبان‌ماه سال ۱۳۸۵ از سوی ماموران اداره کل اطلاعات قم بازداشت شده بود يکی از اعدامیان پنج‌شنبه گذشته قم بوده است. اتهام این اعدامی ۴۱ ساله «خرافه‌پرستی» عنوان و گزارش شده که او مولف یک کتاب ۶۰۰ صفحه‌ای و متهم به گردآوری ۲۱ مرد و ۲۹ زن در حال ترويج خرافه‌پرستی در قم بوده است.

علیرضا پیغان با شکايت دادستان قم به عنوان مدعی‌العموم از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب قم محاکمه و به اتهام «فساد فی‌الارض» به اعدام محکوم شده بود.

قبل از این در ۲۳ آبان سال جاری مصطفی برزگر گنجی در نشستی خبری از درخواست عفو این متهم خبر داده بود.

برزگر گنجی همچنین گفته بود: « ادعا ی نامبرده اين است که امام دوازدهم از دنيا رفته و قائم‌آل‌محمد من هستم و همچنين از ديگر اعتقادات نامبرده اين است که قبله به سمت مسجد جمکران که به گفته او محل دفن امام دوازدهم است تغيير کرده است‌.»

اعدام این مدعی امامت در قم در حالی انجام شده است که از ابتدای آذرماه دادستانی عمومی و انقلاب قم با همکاری نیروی انتظامی طرح ویژه برخورد با دعانويسان و رمالان و همچنين مدعیان ارتباط با امام ز مان را به اجرا در آورده است.

خبرگزاری فارس چندی قبل به نقل از دادستانی قم از بازداشت ۲۵ نفر به عنوان رمال و دعانویس در قم خبر داده بود.

در شهریور ماه سال ۱۳۸۶ نیز خبرگزاری مهر خبر داد که فردی به نام «محمد حسين ‌ زاده ابوجسی » مشهور به « درويش» به اتهام «ادعای امام زمان» در ملا عام در قم اعدام شده است.

مصطفی برزگر گنجی اعلام کرده که پنج نفر دیگر نیز هم ‌ اکنون در قم به عنوان «مدعیان امام زمان» در بازداشت به سر می ‌برند.
به گفته هادی ترشيزی، مدیر روابط عمومی دادستانی قم، فرد اعدام ‌ شده «با وجود این‌ که بی‌سواد بود و کمترین اطلاعات دینی نداشت با رهبری گروه‌های مختلفی به ایجاد انحراف در دین و تغییر در اجرای دستورات الهی نیز می‌پرداخته است. »

از چهار نفر دیگری که بامداد پنج ‌ شنبه در قم اعدام شدند، محمدرضا ۳۷ ساله و حمید ۲۲ ساله به اتهام تجاوز به پسران نوجوان در پرونده ‌ های جداگانه دستگیر شده بودند.

متهمان چهارم و پنجمی که پنج ‌ شنبه گذشته در قم اعدام شدند نیز بنا بر اعلام دادستان قم به ترتیب حسين ۳۷ ساله و اسماعیل ۲۶ ساله به اتهام نگهداری و حمل موادمخدر از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب قم به اعدام محکوم شده بودند. 

منبع خبر : عصرايران - http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=60119

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم دی 1387ساعت 7:52  توسط سید مسعود سرباشی | 
دزدان دريايی توقع زيادی ندارند!
وي افزود دزدان دريايي اين منطقه ،کشتي هاي کوچکتر را درمقابل دريافت سه ميليون دلار تحويل خواهند داد وطرح اين مطلب که دزدان دريايي بيست وپنج ميليون دلار براي هرکشتي مي خواهند دروغي بيش نيست.

يکي از دزدان دريايي سومالي گفت دزدان دريايي توقع زيادي ندارند،عربستان چهارميليون دلار بدهد و نفتکش خود را پس بگيرد.

"جامع آدم" يکي از دزدان دريايي سوماليايي که چهارده کشتي کشورهاي مختلف را دزديده اند با اعلام اين مطلب درمصاحبه با روزنامه الحيات افزود دزدان دريايي هنوز يقين ندارند نفتکش بزرگي که ربوده اند به عربستان تعلق داشته باشد ودرصورت اثبات اين امر، حاضرند با دريافت چهارميليون دلار کشتي را به مسئولان عربستاني تحويل دهند.

وي افزود دزدان دريايي اين منطقه ،کشتي هاي کوچکتر را درمقابل دريافت سه ميليون دلار تحويل خواهند داد وطرح اين مطلب که دزدان دريايي بيست وپنج ميليون دلار براي هرکشتي مي خواهند دروغي بيش نيست.

جامع آدم گفت دزدان دريايي به کشورهاي صاحب کشتي هاي ربوده شده پنج ماه فرصت مي دهند وپس از انقضاي اين مدت ،خدمه اين کشتي ها را دربرخي روستاهاي سومالي زنداني خواهند کرد و ازطريق مذاکره با خانواده هاي آنها ،مبلغ مورد نظر را درقبال آزادي شان دريافت مي کنند.

وي افزود همه خدمه کشتي هاي ربوده شده سالم هستند وحتي با تلفن همراه مي توانند با خانواده هايشان تماس بگيرند اما صرفا يک خدمه روس(يک کشتي روسي) به علت اينکه قصد حمله به دزدان دريايي را داشت، کشته شد.
 
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آذر 1387ساعت 8:2  توسط سید مسعود سرباشی | 
انتقام يك گوزن از شكارچي
چند ثانيه بعد اين حيوان 240 پوندي چشم هايش را باز كرد و نگاهي كه بوي مرگ داشت به من كرد و از زمين بلند شد و با شاخ هايش به من حمله كرد و مرا به شدت زخمي كرد.

 

گوزن بزرگي كه به وسيله يك شكارچي كشته شد ثانيه هايي قبل از مرگش از قاتل خود انتقام گرفت و او را به شدت زخمي كرد.

به گزارش اسوشيتدپرس، «رندگي گودمن» 49 ساله شكاچي اين گوزن گفت:من با يك اسلحه شكاري كاليبر270  به او 2 تير شليك كردم و كاملا مطمئن بودم كه مرده است ولي چند ثانيه بعد اين حيوان 240 پوندي چشم هايش را باز كرد و نگاهي كه بوي مرگ داشت به من كرد و از زمين بلند شد و با شاخ هايش به من حمله كرد و مرا به شدت زخمي كرد. شكارچيان قديمي به اين زماني كه حيواني چند لحظه قبل از مرگش قدرتي اين چنيني پيدا مي كند «15 ثانيه از جهنم» مي گفتند. به نظرم اين همان بود، گوزن با قدرتي باور نكردني در حالي كه چند تير در بدنش داشت به من حمله كرد. بعد از آن مسافت كوتاهي را دويد و سپس روي زمين افتاد و جان داد.

من به شدت سرگيجه داشتم و متوجه شدم تمام لباس هايم غرق خون است. با زحمت خود را به وانتم رساندم و تا بيمارستان رانندگي كردم. در آنجا 7 عمل جراحي روي مغز و جمجمه ام صورت گرفت و نمي دانم حالم خوب خوب خواهد شد يا نه.
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آذر 1387ساعت 8:1  توسط سید مسعود سرباشی | 
اخراج پيرزن 95 ساله از بيمارستان به خاطر حجاب
بنا بر همين گزارش در يكي از بيمارستان هاي شهر وان در اين كشور پيرزني 95 ساله به دليل داشتن همراه محجبه از امكانات درماني محروم شد.
در يكي از بيمارستان هاي شهر وان تركيه پيرزني 95 ساله به دليل داشتن همراه محجبه از امكانات درماني محروم شد.    
 
به گزارش فارس ،تبعيض عليه مردم مسلمان در تركيه لائيك به دليل علاقه اين مردم به ارزش هاي اسلامي كماكان ادامه دارد.


بنا بر همين گزارش در يكي از بيمارستان هاي شهر وان در اين كشور پيرزني 95 ساله به دليل داشتن همراه محجبه از امكانات درماني محروم شد.


در تركيه عليرغم روي كار آمدن حزب اسلام گراي عدالت و توسعه به رهبري رجب طيب اردوغان، مردم مسلمان اين كشور كماكان مورد ظلم اقشار اقليت لائيك هستند.
به گزارش خبرنگار فارس از تركيه، نايب رئيس دانشكده پزشكي شهر وان به دليل اينكه همراه يك پيرزن بيمار 95 ساله زني محجبه است، اين پيرزن را از ارائه خدمات پزشكي محروم كرد.


قرار بود اين پيرزن به دليل قانقاريا مورد عمل جراحي بخش اورتوپدي قرار گيرد، اما به دليل واكنش نايب رئيس دانشكده پزشكي به حجاب همراه بيمار، پيرزن بيمار را به بخش ديگري منتقل مي كنند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آذر 1387ساعت 8:0  توسط سید مسعود سرباشی | 
هويت صاحب 2 انگشت پيدا شده در اتوبان كشف شد
با شروع تحقيقات احتمال مي‌رفت اين جسد متعلق به يك زن بوده كه به دليل نامعلومي يا از اتوبان قصد عبور داشته و يا به طرز نامشخصي از درون يك خودرو به بيرون پرت شده است.

فارس: هويت صاحب دو انگشت باقي‌مانده از پاي يك جسد كه در اتوبان بعثت كشف شده بود، شناسايي شد.
   
ساعت 6:30 ‌صبح 28 مهر سال‌جاري مأموران گشت انتظامي تهران بزرگ از كشف يك جسد له شده با خبر شدند.

مأموران با حضور در صحنه واقع در اتوبان بعثت دريافتند بقاياي له شده يك جسد كه بر اثر عبور خودرو‌هاي سنگين له شده، ‌در اين منطقه كشف شده است.

اصغرزاده بازپرس شعبه دوم دادسراي امور جنايي تهران در خصوص اين پرونده گفت: تحقيقات در اين خصوص آغاز شد و مشخص شد تنها 2 انگشت از اين جسد له نشده و قابل نمونه‌گيري است.

وي ادامه داد: با شروع تحقيقات احتمال مي‌رفت اين جسد متعلق به يك زن بوده كه به دليل نامعلومي يا از اتوبان قصد عبور داشته و يا به طرز نامشخصي از درون يك خودرو به بيرون پرت شده است.

وي افزود: هيچ سرنخي در خصوص نحوه فوت اين فرد در دست نبود و تنها سرنخ موجود نمونه‌گيري از اين دو انگشت پاي اين جسد بود كه دستورات براي اين كار صادر شد.

اصغرزاده گفت: تحقيقات در خصوص زواياي پنهان اين پرونده آغاز شد تا اين كه مشخص شد اين انگشتان متعلق به جسد زن 51 ساله‌اي بوده كه به ادعاي همسرش در شب پيش از كشف جسدش در خانه دختر و دامادش حضور داشته است.

وي ادامه داد: به احتمال زياد داماد اين فرد مادرزن خود را به دليل نامعلومي به قتل رسانده سپس جسدش را به همراه يك خودرو به اين محل آورده و در آن‌جا رها كرده است.

بازپرس شعبه دوم دادسراي امور جنايي تهران گفت: تحقيقات در اين خصوص همچنان ادامه دارد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آذر 1387ساعت 8:0  توسط سید مسعود سرباشی | 

انتقام خواننده معروف پاپ از دختر جوان

 

خواننده معروف پاپ متهم شد براي گرفتن انتقام از شاگردش شماره تلفن هاي او را روي يک سايت مستهجن اينترنتي پخش کرده است.

اوايل سال جاري دختر جواني به نام شادي، شکايتي را در دادسراي عمومي مطرح کرد مبني بر اينکه يک خواننده معروف داخل کشور، ضمن فرستادن پيامک هاي تهديدآميز، شماره تلفن هاي او را روي يک سايت مستهجن اينترنتي قرار داده و دردسرهاي زيادي برايش به وجود آورده است.

اين دختر در توضيح ماجرا گفت؛ از مدت ها قبل با اين خواننده آشنا بودم، تا اينکه تصميم گرفتم نت خواني ياد بگيرم، به همين دليل به عنوان شاگرد در هفته چند روز به ديدار خواننده مطرح مي رفتم، مدت ها شاگرد او بودم و در اين مدت با خوانندگان ديگر هم آشنا شدم. اما اين خواننده مي خواست مرا در انحصار خودش نگه دارد. با اينکه ما هيچ رابطه عاطفي نداشتيم و من فقط از او نت خواني ياد مي گرفتم دست بردار نبود و به من مي گفت بايد فقط با او ارتباط داشته باشم و با خوانندگان ديگر هيچ همکاري نکنم.

شادي ادامه داد؛ اين بحث ها بين ما ادامه داشت تا اينکه اين مرد متوجه شد من با يکي ديگر از خوانندگان که او هم بسيار مطرح و محبوب است در ارتباط هستم و با هم کار مي کنيم. همين مساله باعث شد کينه شديدي از من به دل بگيرد. من رابطه ام را با او قطع کردم و حتي سر کلاس هايم حاضر نمي شدم تا اينکه خواننده مطرح پاپ با تماس هايش مرا تهديد کرد و گفت که انتقام اتفاق هاي اين مدت را از من خواهد گرفت. بعد هم چند پيامک توهين آميز برايم فرستاد. در چند پيام اول من واکنش نشان ندادم اما او به فرستادن پيامک هاي توهين آميز ادامه داد.

درگيري من با خواننده مطرح به فرستادن اين پيامک ها ختم نشد. چند روز بعد مزاحمت هاي تلفني برايم شروع شد. افراد ناباب با من تماس مي گرفتند و حرف هاي نامربوطي مي زدند. حدس مي زدم اين مزاحمت ها از طرف جوان خواننده باشد. اما چون مدرکي نداشتم نمي توانستم کاري بکنم. اين مزاحمت ها فقط از طريق تلفن همراهم صورت نمي گرفت بلکه با تلفن خانه هم تماس مي گرفتند و خانواده ام را هم درگير کرده بودند.

دختر جوان در ادامه گفت؛ چند روز بعد، متوجه شدم شماره تلفن هاي من روي يک سايت مستهجن اينترنتي گذاشته شده و عکس يک دختر جوان با پوششي نامناسب نيز به عنوان عکس من در کنار شماره تلفن ها قرار دارد. از آنجايي که پسر خواننده با من دشمني داشت و تهديد به انتقام گيري کرده بود، متوجه شدم قرار دادن شماره تلفن ها کار اوست. من به دوستان و آشنايانم فقط شماره تلفن همراهم را مي دادم و تنها فردي که شماره تلفن خانه ام را هم داشت اين خواننده بود. بنابراين اکنون از او شکايت دارم.

با توجه به شکايت شادي، خواننده مطرح به دادسرا احضار و تحقيقات از وي آغاز شد. او ادعا کرد پيامک توهين آميزي براي شادي نفرستاده است و فقط به کارهاي او اعتراض کرده و قرار دادن عکس و شماره تماس ها هم کار او نيست. در نهايت با صدور قرار مجرميت متهم براي محاکمه به مجتمع قضايي قدوسي فرستاده شد و يک بار ديگر اتهام را رد کرد اما قاضي شعبه 1171 وي را با توجه به مدارک ارائه شده در خصوص پيامک ها به جزاي نقدي بدل از حبس محکوم کرد و او را در خصوص قرار دادن عکس و شماره تلفن ها در سايت مستهجن تبرئه کرد.

حکم تبرئه خواننده پاپ مورد اعتراض شادي و محمدرضا قندهاري وکيل مدافعش قرار گرفت و پرونده براي بررسي مجدد به شعبه 78 دادگاه تجديدنظر استان تهران فرستاده شد و اکنون بررسي هاي قاضي پيشوا در اين خصوص آغاز شده است.

 

منبع خبر : عصر ايران - http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=58259

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آذر 1387ساعت 8:40  توسط سید مسعود سرباشی | 

دوستی اينترنتی دختر شهرستانی را به كام مرگ كشيد

 

دختر شهرستاني كه پس از آشنايي اينترنتي با پسري دانشجو به منزل وي در كرج آمده بود، به طرز مرموزي در منزل پسر مورد علاقه‌اش فوت كرد و كارآگاهان جنايي استان تهران را با معماي پيچيده‌اي روبه‌رو كرد.

ماجراي مرگ مرموز اين دختر 24 ساله روز پنجم آذر امسال به دنبال تماس مرد جواني با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 كرج فاش شد.

پس از اين تماس، ماموران جنايي اداره آگاهي استان تهران به محل حادثه واقع در محله رجايي‌شهر كرج عزيمت كردند و پي بردند دختري جوان به نام رويا در منزل مرد صاحبخانه بيمار شده و با وجود حضور ماموران امدادي در محل حادثه ، آنها موفق به نجات دختر جوان نشده‌اند و وي دقايقي قبل از حضور پليس فوت كرده است.

به اين ترتيب، ماموران با هماهنگي قضايي با بازپرس رضايي رئيس شعبه 21 دادسراي جنايي كرج، جسد رويا را براي بررسي علت مرگ به پزشكي قانوني ارسال و فرشاد مرد صاحبخانه براي ادامه تحقيقات به اداره جنايي آگاهي استان تهران انتقال يافت و مورد بازجويي قرار گرفت.

اظهارات جوان دانشجو
فرشاد متهم در اظهاراتش به پليس گفت: در يكي از دانشگاه‌هاي كشور تحصيل مي‌كنم، 2 ماه قبل با رويا از طريق اينترنت آشنا شدم و فهميدم او در يكي از شهرستان‌هاي غرب كشور زندگي مي‌كند و بتازگي فارغ‌التحصيل شده است. ارتباطمان ادامه پيدا كرد تا اين كه به هم علاقه‌مند شديم و تصميم گرفتيم همديگر را ملاقات كنيم ع بنابراين هفته گذشته با وي تماس گرفتم و او را در غياب خانواده‌ام به منزلمان دعوت كردم. او قبول كرد و چند روز قبل به خانواده‌اش گفت كه قصد دارد يكي از دوستان هم‌دانشگاهي‌اش را ملاقات كند و با اين بهانه به منزل ما آمد.

متهم ادامه داد: در چهارمين روزي كه رويا مهمان من بود، چند تا قرص خورد و خوابيد. يك ساعت بعد وقتي او را صدا زدم پاسخي نداد كه يكدفعه متوجه شدم رويا بدحال شده است.

شوكه شدم و داد و فرياد راه انداختم و صدايش زدم اما بي‌فايده بود تا اين كه با مركز فوريت ‌هاي اورژانس (115)‌ تماس گرفتم، اما با حضور آنها در منزلم، كاري از پيش نرفت و رويا فوت كرد.

پس از مرگ رويا، با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 تماس گرفتم و ماجرا را اطلاع دادم. من باعث مرگ رويا نشده‌ام و نمي‌دانم وي از چه نوع قرصي استفاده كرده بود كه مرگش را رقم زد.

بنا بر اين گزارش ، در ادامه تحقيقات قضايي، خانواده رويا دختر فوت شده شناسايي و جسد تحويل آنها شد.

فرشاد متهم پرونده هم با دستور بازپرس رضايي، رئيس شعبه 21 دادسراي جنايي كرج روانه بازداشتگاه پليس شد تا در ادامه تحقيقات قضايي پليسي راز مرگ اين دختر شهرستاني فاش شود. 

منبع خبر : جام جم - http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100955706230

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آذر 1387ساعت 8:39  توسط سید مسعود سرباشی | 

"جکی چان " به این زنان حسادت میکند!

 

« جکی چان » که شهرتش وامدار حضور درفیلمهای رزمی است عنوان میکند همیشه دوست داشته در نقش یک آتش نشان هم بازی کند.

اما او دربیان دلیل تحقق نیافتن آرزویش بالا رفتن سن را مهمترین مانع برای برآورده شدن آرزویش عنوان کرده است .

دختران جوانی که برای اولین باردرایران رکوردحضورزنان درشغل آتش نشان رابخوداختصاص داده اندحالا مورد حسادت این بازیگر قرارگرفته اند زیرا آنان توانسته اند باحضور جدی خود دراین شغل به آرزوی دست نیافته اودست یابند.چگونه شروع کردیم :
همه چیز از یک آگهی کوتاه اما متفاوت و پرمعنا در یکی از روزنامه ها آغاز شد .سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرج تعداد محدودی آتش نشان زن استخدام می کند .

همین جمله به ظاهر ساده که ماهها طراحی و رایزنی پشت آن بود ، سرآغاز حضور زنان کرجی در عرصه ای متفاوت از فعالیت های اجتماعی در ایران ، خاورمیانه و جهان شد .

بیش از 160 نفر برای ثبت نام و شرکت در آزمون مراجعه کردند که مرحله اول 60 نفر و در مرحله پایانی 12 نفر موفق به گذراندن آزمونهای سنگین علمی و عملی سازمان شدند و به عنوان اولین آتش نشانان زن خاورمیانه مشغول به کار شدند .

زنان آتش نشان کرج (که علاوه بر امداد و نجات کار آتش نشانی هم می کنند)در 3 شیفت 24 ساعت کار و 48 ساعت استراحت ، دوشادوش مردان مشغول خدمت هستند و این یعنی زن ایرانی با هویتی اصیل ، ایمانی عمیق و عشق وافر به نوع انسان . ( در کشورها مانند چین و ژاپن یا کشورهای اروپایی زن امدادگر وجود دارد اما زن آتش نشان نداریم ! )


اونیفرم کار آنان مانتو و شلوار و مقنعه طوسی رنگ است که هنگام کار اورکت ، کلاه ویژه و در برخی مواقع لباسهای خاص از جمله لباس نسوز به آن افزوده می شود .

در خصوص « داشتن اورکت های یکسان با آقایان .. و اینکه معمولا از اول نمی فهمند که ما خانم هستیم .. » و یا « محدودیت ها در کمک رسانی به آقا یا خانم » ، « خصوصا در موارد خاصی چون خودکشی خانمها » و حتی « محدودیت های حجاب آنان ! » و ..

عاشقانه کارمیکنم:
محمودزاده ، زندگی مشترک را مکمل چنین شغلی می داند و می گوید : شغل ما هیچ منافاتی با زندگی مشترک ندارد و این امر به طور کامل بسته به نظر شخصی افراد است همانگونه که اکنون از گروه ما پنج نفر وارد زندگی مشترک شده اند بدون آنکه خللی در کارشان ایجاد شود.

برق شجاعت در چشم هر سه آتش نشان دیده می شود ، شجاعتی که خاص این شغل است و ویژه افرادی که نمی دانند در این ساعت از کارشان با چه حادثه ای مواجه می شوند.

محمودزاده می گوید : نمی توان پیش بینی کرد در هر ماموریت با چه وضعیتی مواجه خواهیم شد یا چه نوع حادثه ای اتفاق افتاده ، مثلا ممکن است 10 مدل ریزش چاه یا صدها مدل حریق رخ دهد . گستره کار ما می تواند از گیرکردن انگشت دست در جایی ، خودکشی ، گرفتن حیوانان وحشی و نجات غریق تا اطفاء حریق ، انفجار ، تصادف و آتش سوزی جنگل و ... وسعت یابد و هیچ محدودیتی از نظر زن یا مرد بودن در این شغل وجود ندارد تنها باید حادثه ای در شیفت کاری شما رخ دهد.

مثلا در یکی از شیفتهای کاری بچه های گروه برای گرفتن شتر مرغ هایی که متواری شده و نظم شهر را برهم زده بودند چندین ساعت کار کردند یا نجات کودکی که در استخر افتاده و خفه شده بود یا اطفاء حریق در یکی از باغهای شهر مواردی از فعالیت این گروه است.

حس امنیت و آرامشی که حضور زنان آتش نشان در حادثه ها ایجاد می کند بی بدیل است . دو آتش نشان زن کرجی به مدت 10 روز در حادثه بم مشغول امداد رسانی به زلزله زدگان و آسیب دیدگان بودند و همپای مردان به خدمت رسانی پرداختند. امروز آتش نشانان زن آنقدر در کار خود زبده هستند که نگاههای متعجب دیگران برای آنان نگران کننده نیست و با آرامش به کار خود ادامه می دهند.

سمیه امینی در این خصوص می گوید: به دلیل داشتن اورکت های یکسان با آقایان معمولا از اول نمی فهمند که ما خانم هستیم ولی زمانی که متوجه می شوند خوشحال می شوند و آرامش در چهره های آنان دیده می شود. چون می بینند یک خانم در محل حادثه ای که آنها را در خطر قرار داده ، حضور یافته و بی هیچ واهمه ای مشغول کار می شود.

محمود زاده نیز می افزاید: محدودیتی در کمک رسانی به آقا یا خانم نداریم و مانند همکاران آقا هر چه باشد انجام می دهیم ولی خانمها اغلب وقتی ما را می بینند که به کمک همسر ، خواهر ، فرزند ، برادر یا خود آنها رفته ایم احساس امنیت می کنند. به عنوان نمونه در برخی موارد خودکشی خانمها آتش نشانان زن بسیار مفید واقع می شوند زیرا زبان آنها را بهتر می فهمند.

زن ایرانی در طول تاریخ افتخارات متعددی داشته و همواره از عفاف و پاکدامنی این زن سخنها بر زبان رفته است. در تمام تاریخ ایران حتی قبل از ورود اسلام به جز دوران پهلوی ها زنان ایران مقید به حجاب بوده اند؛ اما نوع پوشش و عفت زن ایرانی هیچگاه او را از حضور در اجتماع و ایفای نقشهای مستقیم و غیر مستقیم بازنداشته است.

سارا مهدوی یکی از اعضای گروه 11 نفری آتش نشانان کرجی در این خصوص معتقد است: نگاهها به زنان خاورمیانه به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس شاید چندان مطلوب نباشد اما نگاه به زن ایرانی تا عربستانی خیلی تفاوت دارد . در برخی کشورهای همسایه یا سایر نقاط دنیا زنان حق رای ندارند یا به آنان اجازه رانندگی داده نمی شود یا قانونهای سخت تری برای حضور آنان در اجتماع وجود دارد اما در ایران هر روز حضور زنان پر رنگ تر می شود.

وی در تشریح احساس اعضای گروه از مشهور شدن در سطح جهان عنوان می کند: ما فکر می کنیم نگاه به زن ایرانی نه به صرف آتش نشان بودن ، بلکه به خاطر شخصیت خود زن ایرانی عوض شده و این اتفاق سالهاست که روی داده است و همین تغییر نگاهها در داخل و خارج کشور روند پیشرفت زنان ایرانی را تسهیل خواهد کرد.

مهدوی یادآور شد: اولین سئوالی که تقریبا اکثر رسانه های خارجی از ما می پرسند مربوط به نوع پوشش و نحوه کنار آمدن ما با حجاب است و ما همانگونه که بارها گفته ایم باز هم می گوییم که " ما در ایران در فرهنگی ایرانی و اسلامی پرورش یافته ایم ، از کودکی با حجاب آشنا هستیم و آن را جزئی از شخصیت خود می دانیم و باعث افتخار است که یک زن مسلمان با حجاب می تواند همپای مرد تلاش کند و مفید واقع شود. در ثانی تنها چیزی که ما با آن مشکل نداریم حجاب است و به نظر می رسد خارجی ها با این نوع پوشش مشکل دارند".

شبکه خبری البرزوی ادامه می دهد : اصولا نگاهها در مورد ایران سالهاست عوض شده و جهان می داند که ایرانیان به پیشرفتهای قابل توجهی رسیده اند که نمی توان جلوی آنها را گرفت که به طور طبیعی پیشرفت خانمها در زمینه های مختلف نیز جز همین مبحث است ، حضور زنان در کرسی نمایندگی مجلس ، پستهای کلیدی و کرسی های تدریس دانشگاه و نیز عرصه های علمی و شغلی چیزی نیست که بتوان از آن چشم پوشید.


یک طرح بین المللی:
فرمانده آتش نشانی کرج نیزدراین خصوص میگوید: به کارگیری زنان آتش نشان برای اولین بار در خاورمیانه طرحی بود که با موفقیت به اجرا درآمد و هم اکنون زنان آتش نشان ایرانی از نظر قابلیتهای شغلی تفاوتی با مردان ندارند.

وی تصریح کرد: مانند هر پدیده نوظهور دیگری شاید عده ای در ابتدا با این کار مخالفت کردند اما سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرج با رایزنی با مسئولان و علمای اعلام مجوزهای لازم برای این کار را دریافت کرد.

یزدانی یادآور شد: در راه خدمت به اسلام و بشریت به طور طبیعی با حضور سالم و سازنده زنان به عنوان آتش نشان در این سازمان موافقت شد و هم اکنون یازده آتش نشان زن در کرج مشغول فعالیت هستند.

وی آتش نشانان زن کرج را در خاورمیانه و حتی اروپا بی نظیر دانست و اظهار داشت: اعضای گروه بدون هیچ گونه تفاوت شغلی تمام امور ماموریتی خود را انجام می دهند و تجربه حضور زنان در این شغل تاکنون موفقیت آمیز بوده است.

آتشپاد امیر یزدانی یادآور شد: به کارگیری زنان در این شغل تاثیر قابل توجهی در تغییر نگرش غرب و اروپا به ایران داشته است و پس از گذشت 4 سال از فعالیت این گروه ، برخی رسانه ها همچنان از این امر اظهار تعجب می کنند.

وی پوشش زنان ایرانی را اصلی ترین سئوال خارجی ها از آتش نشانان زن دانست و گفت: البته این امر که یک خانم با پوشش کامل اسلامی در اجتماع فعال باشد در ایران و برخی کشورهای دیگر چیز عجیبی نیست اما با تصوراتی که برخی افراد از ایران داشته اند ، شاید چندان همخوانی نداشته باشد. ولیکن وقتی فعالیت گروه را می بینند باور می کنند که می توان با حجاب اسلامی کار پر مشغله ای مانند آتش نشانی هم انجام داد.

فرمانده منطقه دو آتش نشانی کرج یادآور شد: این گروه علاوه بر شرکت در ماموریتها به عنوان آموزشگر به مدارس ، مهدهای کودک و سایر اماکن مورد نیاز اعزام می شوند و به آموزش می پردازند.

همه تلاش گروه 11 نفری زنان آتش نشان کرج این است تا واژه رشادت و شجاعت توام با عفاف زن ایرانی را ترجمه و به جهان صادر کنند .


 

منبع خبر : عصر ايران - http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=58229

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آذر 1387ساعت 8:36  توسط سید مسعود سرباشی | 

مظنون فراری در ایران گوسفندچرانی می کند!

 

پلیس فدرال آمریکا (FBI) یک فرد متهم به رشوه خواری و باج گیری را در ایران ردیابی کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، معاون دادستانی آمریکا با بیان این ادعا افزود: "«فرهاد (فِرِد) منعم»، یک آمریکایی ایرانی تبار، در سال 2007 به ایران متواری شده و پلیس FBI رد وی را در این کشور گرفته است."

«کریس کاردانی» افزود: "ماموران پلیس FBI یقین دارند که منعم در ایران است و ظاهراً به گله داری و گوسفندچرانی در این کشور مشغول می باشد."

براساس این گزارش منعم، 50 ساله، که مدیر سابق بخش مواد خوراکی زندان ایالت اورگان آمریکاست سال گذشته به اتهام مشارکت در یک پرونده 3/1 میلیون دلاری رشوه خواری و باج گیری تحت تعقیب قرار گرفت.

به گفته معاون دادستانی آمریکا، ماموران FBI مدعی هستند منعم در زمان فرار به ایران در جولای 2007 مبلغ دست کم 50 هزار دلار نقد به همراه داشته است. FBI برای دستگیری وی 20 هزار دلار پاداش در نظر گرفته است.


اتهامات منسوب به فرهاد منعم در حالی برملا می شود که همسر وی، «کارن منعم» نیز روز چهارشنبه در دادگاه فدرال آمریکا به جرم پول شویی محکوم شد.
کارن احتمالاً با 10 سال زندان و جریمه 250 هزار دلاری مواجه خواهد شد. قرار است حکم دادگاه در این خصوص در ماه ژانویه اعلام شود.
برپایه این گزارش فرهاد منعم، متولد ایران، در سال 1979 برای اجتناب از خدمت سربازی به آمریکا رفت. وی در این مدت مدیریت مواد خوراکی زندان ایالتی اورگان آمریکا را برعهده داشته است. 

منبع خبر : عصرايران - http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=57379

+ نوشته شده در  یکشنبه سوم آذر 1387ساعت 8:5  توسط سید مسعود سرباشی | 
دستگيری یک خاخام به خاطر تجاوز به فرزندش
پلیس ابتدا به خاطر انكار موضوع توسط خاخام اظهارات این دختر را نمی گیرد، اما ماجرا بعد از آن جدی می شود که دختر کوچکتر این مرد نیز اعتراف می کند که از سوی پدرش مورد آزار و اذیت قرار می گرفته است.

جهان: هنوز چند ماهی از افشای فاجعه «خانه وحشت» در اتریش که در آن پدری به مدت بیش از 24 سال به دختر خود تجاوز می کرد و از او 7 فرزند داشت، نگذشته که این بار برخي رسانه‌هاي غربي فاش كردند که پلیس رژیم صهیونیستی، یک خاخام ارتشی را با درجه سرهنگی با اتهامی مشابه دستگیر کرده است.

در خبر منتشر شده آمده دختر این فرد که نام او فاش نشده، با مراجعه به پلیس اعلام کرده که پدرش از هشت سال پیش و زمانی که او 15 ساله بوده به وی تجاوز می کرده است.

گفته مي‌شود كه پلیس ابتدا به خاطر انكار موضوع توسط اين صهيونيست اظهارات این دختر را جدي نمی گیرد، اما ماجرا بعد از آن جدی می شود که دختر کوچکتر این مرد نیز اعتراف می کند که از سوی پدرش مورد آزار و اذیت قرار می گرفته است.

نکته جالب تر اینکه دختر بزرگتر در شکایت نامه خود نوشته است که این خاخام به برادر کوچکتر آنان نیز تجاوز می­کرده است.

اين اتفاق در حالي است كه در یک حادثه مشابه دیگر نیز اعلام شده یک پدر یهودی نیوزیلندی به دختر خود، به مدت پنج سال تجاوز کرده است. اگر رسانه های غربی در اتریش و چندی بعد از آن در فاجعه تجاوز پدر نیوزیلندی به فرزندان دختر خود تلاش کردند تا یهودی بودن آنان را انکار کرده و سعی داشتند آنان را افرادی بیمار از نظر روانی جلوه دهند، اما گویا حکایت چیز دیگری است .

برخي رسانه‌هاي غربي معتقدند كه بوجود آمدن سه حادثه مشابه و بایک موضوع از اين طيف جاي سوال بسيار دارد. اين رسانه‌ها مطرح مي‌كنند كه آیا به نظر نمی رسد که فرقه ای جدید در میان یهودیان در حال ظهور بوده که فعالیت خود را به صورت محدود از دهه های گذشته آغاز کرده است؟

اين سوال در حالي مطرح مي‌شود كه این افراد طبق آيين خود بسيار محدود با زنان برخورد مي‌كردند و قوانين محدود كننده بسياري در اين رابطه داشته‌اند ولي اكنون خود به محارمشان تجاوز کرده و از آنان بچه دار می شوند.

نکته جالب توجه در هرسه مورد، این است که مادران این افراد از وقوع آزار و اذیت فرزندان خود به دست پدرانشان اطلاع داشته و حتی در بعضی از موارد با آنان همکاری می کرده اند.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آبان 1387ساعت 10:2  توسط سید مسعود سرباشی | 
یک نماینده مجلس فرانسه خودکشی کرد
وی پس از آنکه در ماه مارس سمت شهردار شهر تیون ویل را از دست داد، اعصابش به هم خورده بود و تعادل روانی درستی نداشته است.
 
یک نماینده مجلس فرانسه از حزب حاکم این کشور امروز پس از به قتل رساندن یک زن،خودکشی کرد.

به گزارش مهر به نقل از لوموند، مقامهای قضایی فرانسه امروز دوشنبه خبر دادند که "ژان ماری دمانژ" نماینده مردم استان "موزل" از حزب اتحاد جنبش مردمی امروز در شهر تیون ویل با سلاح گرم خودکشی کرد.

این نماینده مجلس فرانسه پس از به قتل رساندن زنی که هنوز هویت وی فاش نشده است؛ دست به خودکشی زد.

به گفته نزدیکان این نماینده 65 ساله مجلس فرانسه، وی پس از آنکه در ماه مارس سمت شهردار شهر تیون ویل را از دست داد، اعصابش به هم خورده بود و تعادل روانی درستی نداشته است.

شهر نیون ویل با 47 هزار نفر جمعیت در شمال استان موزل قرار دارد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم آبان 1387ساعت 10:0  توسط سید مسعود سرباشی | 
آزادی از زندان بخاطر چاقی!
در حالیکه وی هنگام بازداشت تنها 150 کیلو وزن داشت، اما غذای چرب و نرم زندان، وزن او را طی این مدت به 230 کیلوگرم افزایش داد.

یک مجرم در مونترآل کانادا که به 5 سال زندان محکوم شده بود، بدلیل عدم وجود امکانات لازم برای نگهداری او در زندان، آزاد شد.

به گزارش شبکه «ایرانتو» از تورنتو، «مایکل لپوینت» بجرم حمل مواد مخدر دستگیر و مدت 2 سال از دوران محکومیت خود را طی کرده بود.

در حالیکه وی هنگام بازداشت تنها 150 کیلو وزن داشت، اما غذای چرب و نرم زندان، وزن او را طی این مدت به 230 کیلوگرم افزایش داد.

نگهداری از مایکل ، هزینه و نیروی زیادی را بخود اختصاص داده بود، ضمن اینکه هیچکدام از سلول ها ظرفیت نگهداری او را نداشتند و حتی هیچگونه تخت خواب یا صندلی مناسب او هم یافت نمی شد.

به همین دلیل دادگاه به درخواست مسئولان زندان، از باقیمانده حکم او گذشت.
+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم آبان 1387ساعت 12:51  توسط سید مسعود سرباشی | 

نجات معجزه آسا!

 

سرنشينان خودروى پيكان كه ديروز در پى سقوط تيرآهن از تريلر، در يك قدمى مرگ قرار گرفته بودند معجزه آسا نجات يافتند.

مأموران ستاد فرماندهى آتش نشانى اصفهان صبح ديروز در پى تماس يك شهروند از وقوع حادثه مهيب در پل «تمدن» باخبر شدند.


بنابراين گروه نجات ايستگاه شماره ۴ به سرعت خود را به محل حادثه رساند و دو سرنشين پيكان كه معجزه آسا زنده مانده بودند را نجات داد.

علت بروز اين رخداد، مهار نامناسب بار تريلر عنوان شده است. تحقيقات در اين باره همچنان ادامه دارد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم آبان 1387ساعت 16:43  توسط سید مسعود سرباشی | 

آزار 30 زن در اعترافات كفتار‌

 

طي يك سال گذشته چند تن از خانم‌هاي جوان و ميانسال در مورد به سرقت رفتن اموالشان توسط راننده يك دستگاه پرايد به كلانتري 176 حسن‌آباد مراجعه كردند.


در تحقيقات پليسي اكثر اين زنان مدعي شدند راننده يك دستگاه پرايد يا يك دستگاه پژو 405 در محدوده گردنه حسن‌آباد اين افراد را مورد آزار و اذيت قرار داده و سپس زيورآلات و وجوه نقد همراه اين افراد را به سرقت برده است.
با تشكيل پرونده، مأموران ضمن بررسي اظهارات شاكيان، كل محدوده و مسير‌هاي گردنه مذكور را به كمك دوربين تحت كنترل خود قرار دادند تا اينكه نيمه شب 8 مهر فردي به نام صادق هنگام زور‌گيري از يك زن دستگير شد.

متهم در تحقيقات مدعي شد كه مدت يك سال است با دو دستگاه خودروي پرايد و پژو 405 مبادرت به سوار كردن زنان ميانسال و دختران جوان از داخل شهر تهران كرده و آنها را با ترفند‌هاي مختلف به گردنه حسن‌آباد در حوالي تهران منتقل كرده است.

صادق مدعي شد: با رسيدن به مكان‌هاي خلوت گردنه با زور آنها را مورد آزار و اذيت شيطاني قرار داده و با سرقت وجوه نقد، تلفن همراه و زيور آلاتشان از محل متواري مي‌شده است.

با پيگيري پرونده 8 نفر از شاكيان به مأموران پليس آگاهي مراجعه كردند و موفق شدند در بين افراد حاضر اين راننده جوان را شناسايي و در خصوص تشريح روز حادثه به مأموران اطلاعات لازم را بدهند.

صادق در بازجويي‌ها به 30 فقره سرقت و آزار و اذيت زنان در اين محدوده اعتراف كرد و مدعي شد با هدف تأمين نياز مالي خود و رسيدن به مقاصد شيطاني خود دست به اين اقدام زده است.

وي در خصوص چگونگي اغفال اين زنان مدعي شد از ميدان‌هاي جنوبي شهر و در يكي دو مورد از ميدان‌هاي شمالي شهر زنان را به مقصد شهر ري سوار بر خودروي خود كرده سپس با تهديد آنها به وسيله شوكر و چاقو آنها را به نقطه مد نظر خود برده است.

صادق مدعي شد پس از رسيدن به محل ابتدا دست و پاي طعمه‌ها را بسته سپس اموالشان را از آنها گرفته و در برخي از موارد آنها را مورد آزار و اذيت شيطاني قرار داده است.

وي ادامه داد: پس از آن چشمان مالباخته را مي‌بسته تا او نتواند به راحتي خود را به مسير اصلي جاده برساند و از محل بگريزد.

در حال حاضر تحقيقات براي شناسايي ساير طعمه‌هاي اين فرد در دست انجام است.

فرمانده پايگاه نهم پليس آگاهي از شهروندان خواست تا به دستور قاضي پرونده كساني كه مورد آزار و اذيت قرار گرفتند به اين پايگاه مراجعه كرده و به آنان اطمينان داده مي‌شود اطلاعات آنان محرمانه بوده و خود فرمانده پايگاه شخصا پيگير شكايتشان است.


منبع خبر : جام جم - http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100952363046

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم آبان 1387ساعت 12:32  توسط سید مسعود سرباشی | 

پيامك اشتباه، دختر را سياه‌بخت كرد

 

سرهنگ حسين عباسچيان، رئيس پايگاه ششم پليس آگاهي تهران با اشاره به اين پرونده گفت: شهريور ماه مردي به دادسرا مراجعه و با ارائه شكايتي عنوان كرد، دختر 18 ساله او به بهانه ملاقات با يكي از دوستانش محل سكونت خود را ترك كرده و مفقود شده و تلاش‌ها براي يافتن او بي‌نتيجه باقي مانده است.

سرهنگ عباسچيان اضافه كرد: پس از دستور قضايي و ارسال پرونده به پايگاه ششم پليس آگاهي، تحقيق در اين زمينه آغاز و جستجو براي يافتن دختر 18 ساله آغاز شد.

با بررسي و تحقيقات دامنه‌دار در ارتباط با اين پرونده معلوم شد، دختر 18 ساله به طرز مرموزي ناپديد شده و هيچ ردپايي براي شناسايي او باقي نمانده است.

آخرين تماس‌ها
رئيس پايگاه ششم پليس آگاهي تهران اضافه كرد: پس از چند روز پيگيري مشخص شد اين دختر در آخرين مرحله با مردي در تماس بوده كه پس از بررسي و تحقيق معلوم شد صاحب تلفن از همان روزي كه دختر 18 ساله خانه‌اش را ترك كرده از تلفن خود استفاده نكرده است.

با به دست آمدن اين سرنخ، جستجو براي يافتن صاحب تلفن آغاز و مشخص شد مالك تلفن مرد 65 ساله‌اي است كه از چند روز پيش در منطقه شهريار اقدام به اجاره يك خانه كرده است.

با مشخص شدن اين موضوع و صدور دستور نيابت قضايي، يك تيم از ماموران با عزيمت به شهريار اقدام به شناسايي محل سكونت مرد 65 ساله كردند و در تحقيق از همسايه‌ها معلوم شد، اين فرد زمان اجاره كردن خانه گفته است به همراه دختر خود، قصد زندگي در اين خانه را دارد.

به دنبال اين ماجرا ماموران با ورود به خانه مرد 65 ساله، او را همراه دختر 18 ساله پس از 55 روز دستگير كردند.

پيامك اشتباه‌
با تحقيق از دختر 18 ساله، وي گفت: يكي از روزهاي شهريورماه قصد داشتم براي يكي از دوستانم پيامك ارسال كنم كه اين پيامك، اشتباه ارسال شد و دقايقي بعد، فردي كه پيامك را دريافت كرده بود، با من تماس گرفت و گفت: اين پيامك موجب شده است تا ميان وي و همسرش نزاع و درگيري روي دهد و به همين دليل همسرش قصد جدايي از وي را دارد.

دختر جوان اضافه كرد: عذرخواهي كردم ولي او گفت به دليل آن كه اين پيامك، زندگي او را در معرض فروپاشي قرار داده، قصد شكايت از مرا دارد و تنها در يك صورت از شكايت خود صرف‌نظر مي‌كند كه من با او ملاقات كنم و سپس هر دو به خانه‌اش برويم و من موضوع را با همسرش در ميان بگذارم تا او باور كند اين پيامك اشتباه ارسال شده است.

دختر جوان تصريح كرد: پس از اين مكالمه قرار شد در يكي از بوستان‌ها همديگر را ببينيم تا به اتفاق نزد همسرش برويم و روزي كه خانه را براي ملاقات با وي ترك كردم، در بوستان پيرمردي را ديدم كه انتظارم را مي‌كشيد. سپس او مرا به خانه‌اي برد و با فريب و اغفال، مورد آزار و اذيت قرار داد.

وي اضافه كرد: پس از وقوع اين حادثه روي بازگشت به خانه را نداشتم و مرد 65 ساله نيز عنوان كرد ثروت بسياري دارد و گفت در صورتي كه با او زندگي كنم، مي‌تواند مرا خوشبخت كند و در ادامه خانه‌اي را در شهريار اجاره كرد و به مرد صاحبخانه گفت من دخترش هستم.

دختر 18 ساله افزود: پس از گذشت 55 روز در حالي كه تصور مي‌كردم همه مرا فراموش كرده‌اند، پليس آگاهي در محل سكونت مرد 65 ساله حضور پيدا كرد و مرا نجات داد.

به دنبال اين اظهارات و اعتراف مرد 65 ساله به اغفال و فريب دختر 18 ساله، قاضي پرونده دستور بازداشت او را صادر كرد كه تحقيق در اين زمينه ادامه دارد.

سرهنگ عباسچيان با هشدار به خانواده‌ها از آنها خواست با آموزش مناسب به فرزندان و ايجاد محيطي سالم براي آنها شرايطي ايجاد كنند كه آنها پس از رو به رو شدن با هر مشكلي، آن را به والدين خود منتقل كنند تا شاهد بروز مشكلات اينچنيني كه در اين پرونده شاهد آن هستيم، نباشيم.

وي افزود: در بررسي هاي بعدي در ارتباط با پرونده معلوم شد مرد 65 ساله همسر خود را به دلا‌يل رفتار هايي كه داشته طلا‌ق داده است و با تمامي فرزندان خود و حتي نوه هايش قطع ارتباط كرده است.


منبع خبر : جام جم - http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100952684930


+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم آبان 1387ساعت 12:25  توسط سید مسعود سرباشی | 

پدر شکاک دخترش را به آتش کشید

 

مرد شکاک که دوست نداشت دخترش ادامه تحصيل دهد وقتي ديد او با چند پسر دانشجو مشغول صحبت است وي را به خانه برد و آتش زد.

روز شنبه هفته جاري مسوولان حراست بيمارستاني در استان فارس به پليس خبر دادند دختر سوخته يي را به بيمارستان منتقل کرده اند و به نظر مي رسد او را به عمد به آتش کشيده اند.

با حضور ماموران در محل، دختر 20 ساله که به سختي حرف مي زد و سوختگي زخم هاي عميقي بر پيکرش ايجاد کرده بود مورد بازجويي قرار گرفت.

وي که سوسن نام دارد به پليس گفت؛ پس از تلاش زياد و مدت ها شب بيداري بالاخره در دانشگاه قبول شدم و تصميم گرفتم هرطور شده ثبت نام کنم. البته پدرم با ادامه تحصيل من مخالف بود و چون بايد به شهرستان ديگري مي رفتم مي گفت بايد فکر دانشگاه رفتن را از سرم بيرون کنم، از طرفي پدرم مي گفت دختر که بزرگ شد بايد شوهر کند و اگر به دانشگاه برود اخلاقش فاسد مي شود.

سوسن ادامه داد؛ با اصرار من و مادرم، پدرم بالاخره با ادامه تحصيل من موافقت کرد. روزي که قرار شد ثبت نام کنم پدرم همراهم آمد تا همه چيز را تحت کنترل داشته باشد. او هر چند وقت يک بار به محل تحصيلم مي آمد و به من سر مي زد تا مبادا خطا کنم. البته نمي دانستم پدرم به صورت پنهاني هم مرا کنترل مي کند، تا اينکه دو روز قبل از حادثه وقتي کلاس تمام شد من مقابل دانشگاهم ايستادم و بر سر بحث روز با همکلاسي هاي پسر مشغول صحبت شدم که يکدفعه ديدم پدرم با عصبانيت وارد محوطه شد و از من خواست هر چه سريع تر همراهش بروم من که از حضور او شوکه شده بودم براي اينکه بيشتر از اين آبروريزي نشود همراه پدرم راه افتادم.

همان شب به خانه خودمان برگشتيم و پدرم گفت ديگر حق ندارم به دانشگاه بروم و بايد ازدواج کنم و گفت بايد به اولين خواستگاري که برايم آمد جواب مثبت بدهم. خيلي سعي کردم براي پدرم توضيح دهم که اشتباه مي کند و من رابطه نامشروع با آن پسرها نداشتم و آنها فقط همکلاسي هاي من بودند و من با آنها در مورد درس صحبت مي کردم ولي وي قبول نکرد. پدرم چندين بار به طرفم حمله کرد که مرا بزند، اما همين که به طرفم مي آمد مادرم جلويش را مي گرفت. دو روز از اين ماجرا گذشته بود که مادرم براي خريد بيرون رفت و من و پدرم تنها شديم.

دختر دانشجو ادامه داد؛ پدرم که فرصت را مناسب ديده بود با عصبانيت به طرفم آمد و به شدت مرا کتک زد و بعد هم رويم نفت ريخت و کبريت را کشيد، من داشتم مي سوختم اما کاري نمي توانستم بکنم. پدرم از فريادهاي من دلش به رحم آمد و از کارش پشيمان شد. بلافاصله دورم يک پتو پيچيد و آتش را خاموش کرد و مرا به بيمارستان رساند.

با توجه به گفته هاي دختر دانشجو پليس پدر او را بازداشت کرد و تحقيقات از وي براي روشن شدن اين مساله آغاز شد. اين در حالي است که سوسن دچار 40 درصد سوختگي شده و مداواي او ادامه دارد. 

منبع خبر : عصر ايران -

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم آبان 1387ساعت 17:32  توسط سید مسعود سرباشی | 

مجازات دومتهم دانشگاه زنجان تعيين شد

 

دادستان عمومي و انقلاب زنجان با اشاره به غيرصحيح دانستن رابطه بين دو متهم پرونده دانشگاه زنجان از تفهيم اتهام دو متهم و تعيين مجازات براي آنها خبر داد و گفت كه مجازات معاون سابق دانشجويي دانشگاه با توجه به موقعيت، ميزان سن و مقام، سنگين‌تر از فرد ديگر است و دو نوع حكم صادر شده كه در صورت قطعيت اعلام خواهد شد.

جعفر گل‌محمدي صبح روز سه‌شنبه در جلسه شوراي قضايي استان اظهار كرد: اتهام در دو مورد برقراري رابطه نامشروع و جريحه‌دار كردن عفت عمومي بوده است. پرونده دانشگاه زنجان در دو بخش اتهام رابطه فردي بين دو نفر و از بين بردن آبروي فرد يا افرادي با غرض‌هاي سياسي و غيرسياسي در دست بررسي است.

وي در ادامه با بيان اينكه گناه كردن يك بحث و افشاي آن بحثي ديگر است، ادامه داد: بردن آبروي يك فرد امري ناپسند و بدتر از آن بردن آبروي بستگان فرد است و در اين جريان افرادي با غرض‌هاي سياسي و غيرسياسي به دنبال كشف و افشاي آن در سطح استان، كشور و خارج از مرزها بودند و در اين زمينه تعدادي از دانشجويان و غيردانشجويان احضار و حتي بازداشت شده و تفهيم اتهام شده‌اند كه هنوز پرونده آنان تكميل نشده است و در صورت تكميل به داداگاه ارائه مي‌شود.

دادستان عمومي و انقلاب زنجان گفت: تا به امروز هيچ دانشجويي را به خاطر شركت در تحصن و اعتراض به وقوع حادثه دانشگاه زنجان تحت تعقيب، بازجويي و حتي كسب اطلاعات قرار نداده‌ايم.

وي بيان كرد: در جريان تحصن و اعتراض نيز پرونده‌هايي تشكيل شده و در حال پيگيري است؛ از جمله هتك حرمت‌هايي كه ممكن است از سوي برخي دانشجويان به برخي افراد ديگر صورت پذيرفته باشد.

گل‌محمدي در زمينه پرونده يكي از مراكز بهزيستي زنجان در رابطه با كودك‌آزاري نيز گفت: تعبير شكنجه يا كودك‌آزاري در اين خصوص تعبير مناسبي نيست بلكه فردي با يك نگاه سنتي و نه از باب شكنجه، صدمه‌اي در حد خفيف و ضعيف به كودكان وارد كرده است كه پرونده در دادگاه مورد رسيدگي قرار گرفت و فرد متهم محكوم به پرداخت ديه شد.

وي در ادامه افزود: هيچ گونه سوءنيتي از سوي مديران بهزيستي در زمينه عدم گزارش اين موضوع از سوي دادگاه احراز نشده است.

همچنين مديركل زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي استان زنجان نيز گفت: از سوي ستاد ديه استان در جشن گلريزان كه براي زندانيان در ماه مبارك رمضان برگزار شد، مبلغ 475 ميليون تومان در سطح استان جمع‌آوري شد كه از اين ميزان 250 ميليون تومان در زنجان، 115 ميليون تومان در ابهر و 110 ميليون تومان در خرمدره جمع آوري شده است كه بعد از بررسي‌هاي لازم به زندانيان واجد شرايط پرداخت خواهد شد.

علاءالدين كريمي با بيان اينكه در ماه مبارك رمضان 375 نفر از زندانيان واجد شرايط به مرخصي اعزام شدند افزود: افرادي كه نتوانستند از مرخصي استفاده كنند و در دو نوبت، يك نوبت در زندان مركزي و نوبت ديگر در اردوگاه‌ها به همراه خانواده‌هايشان افطار صرف كردند.

وي اقدامات انجام شده توسط اين سازمان را برقراي ارتباط ويديوكنفرانس زندان مركزي با دادگستري به منظور دسترسي مسوولان و زندانيان به مقامات قضايي، راه اندازي سيستم ملاقات مكانيزه جهت تسريع ملاقات خانواده‌ها عنوان كرد.

در ادامه مديركل ثبت اسناد و املاك استان زنجان با اشاره به برگزاري آزمون سردفتران استان گفت: در كشور 4 هزار نفر در آزمون شركت كرده بودند و سهميه استان از اين ميزان 48 نفر بود كه تعداد 31 نفر در آزمون پذيرفته شده و احكامشان طي مراسمي با حضور رييس كل دادگستري استان به آنان تقديم شد.

يونس بازرگان با بيان اينكه استفاده از مردودين به عنوان دفترياران در دستور كار سازمان قرار دارد، افزود: افراد قبول شده بعد از دادن حكم تا 3 ماه فرصت دارند تا دفترخانه را تاسيس كنند در غير اين صورت به عنوان ذخيره سال بعد محسوب خواهند شد.

وي از تاسيس دستگاه خوددريافت در رابطه با حق‌الثبت ماليات در دفاتر خبر داد و تصريح كرد: سازمان در خصوص آموزش به دفتر داران نيز برنامه‌ريزي‌هايي انجام داده است.

بازرگان تعداد دفاتر طلاق در زنجان را 2 دفتر اعلام كرد و گفت: در شهرستان‌هاي تابعه از جمله طارم و ابهر هيچگونه دفتر طلاقي وجود ندارد.

همچنين رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح استان زنجان گفت: دادگاه نظامي استان از مجازات‌هاي جايگزين از جمله جزاي نقدي و اضافه خدمت بيشتر استفاده مي‌كند.

سيد مرتضي ميرصادقي افزود: بر طبق فرمايشات رهبري سربازاني كه شروع فرار آنها تا پايان سال 86 است، از مجازات معاف شده‌اند و در اين راستا حدود 150 نفر از تعداد زندانيان كاسته شده است.


منبع خبر : ايسنا - http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1215467

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1387ساعت 9:28  توسط سید مسعود سرباشی | 

قتل ‌های خانوادگی رو به افزايش است‌

رئيس دادسراي ناحيه 27 تهران با اشاره به اين موضوع گفت: بررسي و تامل در آمارهاي موجود نشان مي ‌دهد آمار قتل‌ هاي خانوادگي متاسفانه رو به افزايش است ، به طوري كه در يك ماه گذشته شاهد بيش از 20 فقره قتل در تهران بوديم ؛ اين در حالي است كه در مدت مشابه سال گذشته 6 فقره قتل انجام شده است. معاون دادستان تهران اضافه كرد: بهداشت رواني خانواده‌ها و نقش رسانه‌ها در تحليل و تبيين اين نوع حوادث، از مولفه‌هاي بسيار مهمي است كه بايد به مفهوم واقعي كلمه مورد توجه قرار گيرد. جعفرزاده افزود: اعتياد ، مشكلات مالي و اخلاقي و بي‌توجهي به آموزه ‌هاي ديني و اخلاقي در شكل‌گيري جنايت ‌هاي خانوادگي سهم بسزايي دارد و به طور يقين در صورت بي‌توجهي به اين موارد ، جامعه هزينه سنگيني را متقبل خواهد شد. سرپرست دادسراي جنايي در ادامه به تلاش هيات صلح و سازش دادسراي جنايي تهران در خصوص جلب رضايت اولياي دم مقتولان اشاره كرد و گفت: در يك ماه گذشته و همزمان با شروع ماه مبارك رمضان، هيات صلح و سازش دادسراي جنايي تهران موفق به جلب رضايت اولياي دم مقتولان براي چندين نفر از محكومان به قصاص كه در يك قدمي مجازات قرار داشتند ، شده است كه اين تلاش‌ ها درخصوص ديگر محكوماني كه به صورت اتفاقي مرتكب قتل شده و حكم محكوميت آنها صادر شده است، با جديت ادامه دارد.

منبع خبر : جام جم - http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100950869032

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر 1387ساعت 13:14  توسط سید مسعود سرباشی | 

خطرناك‌ترين شهرهای جهان معرفی شدند

 
به گزارش فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، مجله آمريكايي فارين پاليسي (Foreign Policy) فهرستي از شهرهاي جهان را كه بيشترين جنايات و قتل در آنها رخ مي دهد، منتشر كرده است. اين رده بندي بر اساس ميزان قتلهاي صورت گرفته در شهرهاي بزرگ جهان صورت گرفته است.


پنج شهر نخست اين ليست به ترتيب كاراكاس، پايتخت ونزوئلا، كيپ تاوون، پايتخت جمهوري افريقاي جنوبي، شهر نئواورلئان در ايالات متحده آمريكا، بندر مورس بي، پايتخت گينه پاپوآ و بالاخره مسكو، پايتخت روسيه هستند كه به دليل ميزان بالا بودن قتل و جنايت، زندگي در آنها بسيار خطرناك است.

به نوشته اين روزنامه، اگر بتوان به اطلاعات اين مجله اطمينان كرد، كاراكاس، پايتخت ونزوئلا خطرناك ترين شهر جهان است كه در ازاي هر هزار نفر از ساكنين آن سالانه 130 نفر به قتل مي رسند.
مقام دوم در اين ليست نصيب كيپ تاوون، پايتخت افريقاي جنوبي شده است. در اين شهر 5/3 ميليوني، در ازاي هر 100 هزار نفر 62 نفر كشته مي شوند.

طبق اين اطلاعات، ميزان قتل در شهر كيپ تاوون طي سالهاي اخير بطور چشمگيري افزايش يافته، ضمن اينكه قاتلين و قربانيان آنها يكديگر را نيز مي شناسند.

مقام سوم در ليست از آن شهر نيواورلئان در آمريكا شده است. تا قبل از طوفان كاترينا در اين شهر تقريبا نيم ميليون نفر زندگي مي كرند، ولي بعد از اين فاجعه طبيعي اين تعداد به نصف تقليل يافت. بر اساس ارزيابيهاي مختلف در اين شهر از 220 تا 310 هزار نفر زندگي مي كنند.

نيواورلئان خطرناكترين شهر آمريكا شناخته شده است. بر اساس آمار پليس اين شهر، در ازاي هر 100 هزار نفر ساكنين آن 67 قتل به وقوع مي پيوندد. كارشناسان علت رشد جنايات در اين منطقه را مشكلات اقتصادي و اجتماعي اين شهر بعد از وقوع طوفان دانسته اند.

بعد از بندر مورس بي، پايتخت گينه پاپوآ كه حدود 250 هزار نفر جمعيت داشته و سطح جنايت در آن 54 نفر در ازاي هر 100 هزار نفر است، مسكو قرار دارد كه طبق اين اطلاعات در آن در ازاي هر 100 هزار نفر 10 قتل صورت مي گيرد.
در اين گزارش خاطر نشان شده اند كه سهم بسزاي از جنايات و قتلها در پايتخت مسكو، قتلهاي صورت گرفته به دلايل نژادي، مذهبي و جنايات سفارش شده است.منبع خبر : فارس - http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8707130275

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مهر 1387ساعت 13:48  توسط سید مسعود سرباشی | 

 اتوبوس سقوط کرده در کرج/تصوير

 

سقوط يک دستگاه اتوبوس تعاوني 7 از پل رودخانه کرج 12 کشته و 15 زخمي برجاي گذاشت. فرمانده پاسگاه پليس راه کرج – قزوين در مصاحبه با خبرنگار ما ، علت حادثه را خواب آلودگي راننده اتوبوس اعلام کرد.

سروان بيات گفت:اين اتوبوس ديشب از خرم آباد با 31 مسافر به مقصد کرج حرکت کرده بود و حدود ساعت 5 و 50 دقيقه بامداد امروز در آزاد راه تهران - کرج در يک کيلومتري ترمينال شهيد کلانتري از پل رودخانه کرج سقوط کرد که متاسفانه 12 نفر از هموطنانمان در اين حادثه در دم جان باختند.


سرپرست مرکز اورژانس کرج نيز به خبرنگار ما گفت: براي امدادرساني حادثه ديدگان 7 آمبولانس از شهرهاي کرج ، ساوجبلاغ ، شهريار و تهران با يک دستگاه اتوبوس و بالگرد امداد آغاز شد.

دکتر سليمي افزود: در اين حادثه 15 نفر مجروح شدندکه 14 نفر از آنها به بيمارستان هاي شهيد مدني و امام خميني کرج منتقل شدند و يک نفر ديگر در بيمارستان فياض بخش تهران بستري شد.

4 نفر از مسافران اين اتوبوس در تهران ، قبل از عزيمت به کرج پياده شده بودند.

خبرگزاري فارس به نقل از علي آقا ياري مسئول انتظامات بيمارستان شهيد مدني كرج اسامي هشت مجروحي كه در اين بيمارستان بستري شده‌اند را بدين شرح اعلام كرد:

نيما و ابراهيم زاهدي، غزال و فرشاد غياثوند، سجاد ملك شاهي، جواد زرديان، فاطمه احمدي و وحيد باباخاني.

وي افزود: نيما زاهدي شش ساله در حال حاضر در بخش آي سي يو اين بيمارستان بستري بوده و هفت مجروح ديگر در بخش عادي تحت درمان قرار دارند.


همچنين يك منبع آگاه در بيمارستان امام خميني كرج اسامي سه مجروحي كه به اين بيمارستان منتقل شده‌اند را اعلام كرد.

به گفته وي، فاطمه دارابي 18 ساله، نگين زاهدي هفت ساله و فاطمه غياثوند 9 ساله، سه مجروحي هستند كه در اين بيمارستان بستري شده و حال عمومي آنها از سوي پزشكان خوب توصيف شده است.

راننده اين دستگاه اتوبوس موسي محمدزاده 40 ساله بوده است كه پس از انتقال به بيمارستان شهيد مدني فوت كرده است.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم شهریور 1387ساعت 13:41  توسط سید مسعود سرباشی | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
انشاالله در کوتاهترین زمان اطلاعات خوبی عاید مخاطبین شود.

پیوندهای روزانه
جدول رده بندی لیگ برتز
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
اسفند 1388
دی 1388
مهر 1388
شهریور 1388
تیر 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
آبان 1387
مهر 1387
شهریور 1387
مرداد 1387
تیر 1387
آرشیو موضوعی
رسانه
مجــــله سینـــما
مجــــله علمـــی - کامپیوتر و IT
مجــله پزشـــکی
مجــــله حوادث
مجـــله اقتصادی
مجـــله مذهبی
مجـــله تاریخی
مجـــله تصویری
مجـــله ورزشی
مجــله ادبی
مجـــله سیاسی
مجــله موبایل
مجـــله دانستنیها
مجلــه طنز
مجلــه هنری
پیوندها
نوشــــته های بیاد ماندنــــی *شــــــــــرقـــــــــــی*
*فرامــــــرز کجویـــــــــــی*
*حســــــــــن تـــــــــــــــــــاش*
*روستای سوستان لاهیجان*
*چشمهای واژگـــــــــــــــون*
*ذوالـفقــــــــارخـــــــــانــــــی*
اکســـــــیر جوانـــــــی
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

جستجوگر